آیا می دانید موتور جستوجو گوگل چگونه کار می کند؟

tablighat

آیا می دانید موتور جستوجو گوگل چگونه کار می کند؟

موتور جستوجو گوگل

موتور جستوجو گوگل

گوگل را همه می شناسیم؛ موتور جستجویی که روزانه مراجعات فراوانی به آن داریم و اگر بخواهیم در مورد هر چیز و هر شخصی بدانیم به آن سر می زنیم. جدای از فعالیت های وسیعی که این شرکت دارد، گوگل بزرگترین غول جستجوی اینترنتی است. برای رسیدن به این جایگاه، مطمئناً این شرکت ساز و کار بسیار دقیق و کاملاً پیشرفته ای را طی می کند تا بتواند در کمترین زمان ممکن، بهترین و درست ترین نتایج را به کاربران ارائه دهد.

این شرکت آمریکایی برای اولین بار اینفوگرافیک هوشمندی را تهیه کرده که در آن طرز کار و روند فعالیت موتور جستجوی خود را به زبان ساده توضیح می دهد. همانطور که خود گوگل می گوید، پشت یک صفحه ساده جستجو، یک روند پیچیده وجود دارد  که از ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیارد جستجو پشتیبانی می کند.

گوگل در ابتدا بین تریلیون ها صفحه اینترنتی می خزد، سپس آنها را بر اساس ۲۰۰ الگو و فرمول پیچیده رده بندی می کند. از شروع فعالیت های گوگل در سال ۱۹۹۷، این غول اینترنتی در حدود ۱۰۰ میلیون گیگابایت اطلاعات را ذخیره کرده است.

برای دیدن اینفوگرافیک هوشمند گوگل اینجا کلیک کنید.

 

Emology

 

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *