ابراز ناراحتی بعضی از خبرنگاران در مراسم مایکروسافت

tablighat
به گزارش افکارنیوز به نقل از خبرآنلاین، تمام جوانب امنیتی به شدت رعایت شده بود. تا حدی که شاید بتوان گفت امنیتی‌ترین کنفرانس خبری بود که تا کنون برای معرفی یک محصول کامپیوتری برگزار می شد. حتی اپل هم این چنین مهمانان را کنترل نمی‌کند. رسانه‌های خبری در هفت گروه مجزا از درون یک اتاق ساکت سفید رنگ تماشگر صحنه‌ای بودند که غول عرصه فن آوری برپا کرده بود. گروه‌های خبری باید از پشت میزهای نمایش برای چند دقیقه محصول را می‌دیدند و سپس عبور می‌کردند تا گروه بعدی بیاید.
به گفته یکی از مسئولین امنیتی، این محل بیشتر شباهت به دیزنی‌لند داشت! باید پشت سر هم از کنار Surface رد می‌شدید و این کار معطلی زیادی داشت. اگر کسی جرات می‌کرد برای لحظه‌ای بخواهد از این تبلت فیلم بگیرد، Surface سریع حرکت می‌کرد.
کنار هر میز افرادی برای ارائه توضیحات لازم به خبرنگاران ایستاده بودند: اینجا می‌توانید جلد لمسی دستگاه را ببینید، اینجا می‌توانید با نحوه ساخت این دستگاه آشنا شوید. کیفیت را احساس کنید. چگونگی مهندسی دقیقی که در ساخت هر یک از اجزای این دستگاه به کار رفته را تحسین کنید.
فرصتی که برای در دست گرفتن Surface در هر ایستگاهی به گروه‌های مختلف خبری داده می‌شد در حدی بود که شخص بتواند بگوید: آهان، گرفتم.
فقط در یکی از گوشه‌های اتاق اجازه فیلمبرداری وجود داشت. جایی که ۶ تبلت Surface آرام سرجای خود نشسته بودند و حرکتی نمی کردند. درست مثل یک خانواده سلطنتی اما از نوع کامپیوتری‌اش.
گفته شده بود که خبرنگاران می توانند آنجا بایستند و از هر فاصله ای که می خواهند از Surface عکس و فیلم تهیه کنند اما در عمل این امکان وجو نداشت، از هر فاصله ای که می شد باید سریع عکس را می‌گرفتید و پس از مدت کوتاهی اتوماتیک وار به سمت افرادی که شما را به درب خروج راهنمایی می‌کردند کشیده می‌شدید.
حالا فکر کنید با چنین شرایط محدود و کنترل شده‌ای، خبرنگاران چقدر می توانستند از Surface اطلاعات کسب کنند؟
۱- Surface ضخیم تر و سنگین تر از آی‌پد است. در برگه مشخصات این تبلت نوشته شده مدل RT ، ۶۷۶ گرم وزن دارد. یعنی نزدیک یک پوند و نیم یا به عبارت دیگر اندکی سنگین تر از آی پد. اما Surface سنگین تر از این حرفها به نظر می‌رسد. شاید وزن نسخه پرو آن سه چهارم پوند بیشتر از عدد اعلام شده باشد. آی پد تنها چند میلی متر از تبلت مایکروسافت باریک تر است. اما به خاطر نوع خاص قابی که برای Surface استفاده شده و سطح صاف آن که مانند یک قاب عکس است، شما ضخامت آن را بیشتر احساس می کنید.
صفحه نمایش Surface از نوع HD و اندازه‌اش ۱۰.۶ اینچ و بنابراین بزرگتر از صفحه نمایش رتینای ۹.۶ اینچی آی پد است. اما این تفاوت هم خیلی احساس نمی‌شود. شاید علت این امر، شکل خاص Surface باشد که بیشتر شبیه پاکت نامه است و یا شاید هم به خاطر پیکسل های کمتر آن. مایکروسافت تاکنون میزان پیکسل های صفحه نمایش Surface را اعلام نکرده است.
۲- این تبلت یک پایه عمودی دارد به نام kickstand ، که تبلت را نگه می دارد. مایکروسافت بیشتر وقت کنفرانس خبری اش را به جای صحبت از اپلیکیشن‌ها و قسمت های داخلی دستگاه ، به توضیح دادن درباره این پایه عمودی گذراند. به گفته راهنمای این محصول: kickstand درست مثل در ماشین بسته می‌شود. متاسفانه حتی وقتی به شما بگویند ضامنی که این پایه را باز می کند کجاست، باز هم به سختی می توانید آن را پیدا کنید. هیچ کدام از خبرنگاران نتواستند بار اول آن را پیدا کنند، حتی با این وجود که به آنها گفته شده بود ضامن کجاست باز هم بعضی‌ها برای بار دوم و سوم هم نتوانستند این کار را انجام دهند. این ضامن خیلی محکم است و کاملا شبیه در ماشین است اما از آن مدل ها که شما مدتی برای باز کردنش درگیر هستید!
۳- اما Touch Cover، دوست داشتنی‌ترین قسمت Surface . یک ایده جالب دیگر از مایکروسافت. Touch Cover کیبردی است لمسی که به عنوان کاور دستگاه هم کار می‌کند. شما می‌توانید به دست خود کمی استراحت بدهید زیرا به اندازه کیبردهای فیزیکی به فشار دادن کلید نیاز ندارد. وقتی هم کارتان با کیبرد تمام شد می توانید آن را غیر فعال کرده و به عنوان کاور محافظ دستگاه از آن استفاده کنید. شاید این تنها نکته ای باشد که اپل باید به زودی به فکر اضافه کردن آن به آی‌پدش باشد. کلیدهای لمسی نسخه پرو Surface عملکرد رضایت بخشی داشتند. شما می‌توانید به صورت لمسی تایپ کنید. مایکروسافت مدعی شده که Touch Cover برای مدل RT هم همین عملکرد را دارد. جالب است بدانید که هیچ کدام از خبرنگاران حق لمس کردن و امتحان کردن Touch Cover را نداشتند.به طور کلی ارائه Surface تلاش خوبی از سوی مایکروسافت بود. Surface می تواند تهدیدی باشد برای همه سازندگانی که در فکر ارائه یک ویندوز تبلت بودند. اما مایکروسافت باید به سوال های زیادی پاسخ بدهد و حداقل اجازه بدهد افراد Surface اش را امتحان کنند.

afkarnews

 

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *