اخبار فناوری دیجیتال هفته(شماره ۱)

tablighat

از این به بعد هر هفته در پی سی دراگ شاهد اخبار کوتاه فناوری دیجیتال به صورت هفته به هفته خواهید بود.

این اخبار از منابع و نشریات مختلف گردآوری می شوند و برای شما به صورت یک پست هفتگی بروی وب سایت پی سی

 دراپ قرار خواهد گرفت.

اخبار مربوط به هفته دوم شهریور ماه

شبیه سازی آینده زمین

برنامهLiving Earth Simulatorپیشنهادی یک میلیارد دلاری است که می تواند تمام محیط زمین را شبیه سازی کند.این برنامه علاوه بر شبیه سازی می تواند پیش بینی مدل های مختلف شرایط در زمین بپردازد و برای این کار به حجم عظیمی از داده ها نیاز دارد.

صفحه کلید گیمینگ لمسی

کیبرد Death Stalker،جدیدترین محصول شرکت ریزر،مخصوص بازیStar Wars:The Old Republicطراحی شده است.این کیبرد ده کلید قابل تنشیم و پنج کلید ماکرو دارد و حتی یک صفحه لمسی چهار اینچی نیز درآن تعبیه شده است.این کیبرد قرار است با قیمت ۲۵۰$ وارد بازار شود.

هویت جدید در واقعیت افزوده

کلاهZaphat،توسط شرکتZapperتولید شده است.این کلاه که دارای لوگویی در جلوی آن است،هنگام مشاهده توسط نرم افزارهای رایگانZapperدر اندروید و آیفون،می تواند هویت جدیدی برای فرد خلق کند.فرد می تواند با تهیه این کلاه،آواتار خود را بسازد.

بزرگ شدن فلش درایوها

همانند دوران قدیم که هرکس با خود سی دی خام یا فلاپی دیسک حمل می کرد،امروزه بازار فلش دیسک ها داغ است و بیشتر افراد دست کم یکی از این درایوهای کوچک را با خود حمل می کند.این دیسک های کوچک یک گیگابایتی که توسطShiyu Xiaطراحی شده است،می تواند با اتصال به یکدیگر،دیسک بزرگ تری تولید کند.

شارژ سریع تر باتری ها

باتری های لیتیوم یونی می تواند با افزودن شبکه ای کربنی،۳۰تا۱۲۰برابر سریع تر شارژ شود.این روش درست مشابه  پر کردن  قالب های یخ عمل می کند،یعنی اگر منبعی  برای ریختن آب در قالب وجود داشته باشد،حفره ها یکی یکی پر می شود،اما اگر چند منبع برای ریختن آب وجود داشته باشد، این رویداد خیلی سریع رخ می دهد.

شارژهمزمان ۱۵ آیپد

این چمدان می تواند با اتصال به برق به طور همزمان ۱۵آیپد را شارژ کند.البته بجز فرودگاه ها و شرکت های خیلی بزرگ،احتمالا مشتری دیگری نداشته باشد.

بازی ها هم به ابرها می روند

بازی های تحتCloudدیگر کم کم در حال جان گرفتن است.Gamestopکه یکی از بزرگترین  فروشگاه بازی های رایانه ای است،بعد از ۱سال تست بتا تصمیم گرفته است  وارد این صنعت شود و بازی های تحت کلاود را برای رایانه های شخصی ،تبلت ها  و اسمارت تی وی ها عرضه کند.

ذخیره ۷۰۰ترابایت در یک گرمDNA!

دوران هارد دیسک ها هم کم کم به سر می آید.جورج چرچ و سری کسوری،دو محقق دانشگاه هاروارد موفق شدند ۷۰۰ترابایت اطلاعات را در یک گرمDNAذخیره کنند.به احتمال زیاد در آینده  دیگر به ذخیره  اطلاعات  در هیچ نوع دیسکی نیازی نخواهیم داشت و می توانیم  اطلاعات  را در بدن خود ذخیره کنیم.

شاید این شماره کمی خسته کننده و برای شما جالب نبوده و یا خبر های این شماره را در نشریات و سایت های دیگر داده باشید در شماره بعدی سعی بر این است که خبر های بیشتر و جدیدتر قرار گیرد از کمی و کاستی ها عذر خواهی می کنم.نظر شما راجب این شماره از هفته نامه چیست؟آیا مطالب این شماره برای شما جالب و خواندی بود؟

Click

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *