افزایش سهم اپل در بازار تلفن های هوشمند

tablighat

افزایش سهم اپل در بازار تلفن های هوشمند

امروز comScore گزارشی از آخرین اطلاعات و نتایج بررسی ماهانه خود که در طی ماه های دسامبر تا فوریه بر روی گوشی های هوشمند کاربران در ایالات متحده انجام شده است را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش اپل با امتیاز ۳٫۹ از ماه نوامبر تا فوریه دارای بیشترین سهم در بازار گوشی های هوشمند می باشد و همچنین در بین این ماه ها سهم اپل در پلت فرم IOS گوشی های هوشمند خود و فروش آن ها در ایالات متحده از ۳۵% به ۳۸٫۹% افزایش یافته است. همچنین در مقایسه با گزارش ماه گذشته رشد مشابه ای برای اپل دیده می شود.

همچنان سامسونگ که تولید کننده سخت افزار است سهم آن در بازار تلفن های هوشمند از ۲۰٫۳% به ۲۱٫۳% افزایش یافته است. در ادامه HTC، موتورولا و ال جی در بازار تلفن های هوشمند با کاهش سهم روبرو بوده اند ، با این حال همچنان رقابت بین اپل و سامسونگ ادامه خواهد داشت.

در بین سیستم عامل ها هنور هم آندروید گوگل به عنوان پلت فرم گوشی های هوشمند که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد در رتبه نخست قرار دارد اما سهم آن در بین گوشی های هوشمند از ۵۳٫۷% به ۵۱٫۷% با افت قابل توجهی روبرو بوده است در حالی که اپل با افزایش ۳٫۹% روبرو بوده شده که نشان دهنده پیشرفت و جذب IOS اپل در بین دیگر پلت فرم های گوشی های هوشمند می باشد.

 

حال سهم سیستم عامل بلک بری از ۷٫۳% به ۵٫۴% کاهش یافته و ماکروسافت با جهش جزئی ۰٫۲% از ۳% به ۳٫۲% در بین ماه نوامبر تا فوریه با افزایش نه چندان خوبی روبرو بوده است. به طور کلی اپل و گوگل بیش از ۹۰ درصد از بازار گوشی های هوشمند را در اختیار خود دارند در حالی که در ماه گذشته ۸۷ درصد از بازار را در اختیار داشتند. با این حال باید ببینیم بعد از معرفی آیفون نسل بعد اپل، سهم اپل در بازار تلفن های هوشمند چه گونه خواهد بود. آیا همچنان با افزایش روبرو خواهد بود یا خیر ؟

AG

AG

AG

AG

 

 

tablighat

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *