انتقام یا جنگ؟بین دو شرکت بزرگ تلفن همراه!Sumsong VS Apple

tablighat

طرح شکایت جدید اپل بر علیه سامسونگ و تلاش برای ممنوعیت فروش گالکسی S3 موضوعی است که در چند روز گذشته سر و صدای زیادی ایجاد کرده است و گروهی آن را حق طبیعی اپل و گروهی دیگر آن را اقدامی غیر حرفه ای (با در نظر گرفتن تعداد شکایاتی که این شرکت ها از همدیگر داشته اند) میدانند. نتیجه این شکایات هر چه که باشد یک بازی دو سر برد برای اپل خواهد بود، چرا که حتی اگر نتواند ادعای خود را ثابت کند، میتواند برنامه ریزی ها و پیش بینی های سامسونگ از فروش در بازار پر تقاضای امریکا را بر هم بزند.

به همین دلیل سامسونگ از این موضوع خوشحال نمی باشد و اعلام کرده است دست به عملی مشابه در زمانیکه آیفون بعدی رونمایی شود خواهد زد. اما سوالی که اینجا مطرح است این است که اگر سامسونگ تا این حد بدنبال انتقام میباشد، چرا تا زمان عرضه آیفون بعدی صبر خواهد کرد؟ یک پاسخ شاید این باشد که سامسونگ سعی خواهد کرد تا کیس قوی تری را بر علیه آیفون ۵ باز کند و این نیازمند آن است که آیفون ۵ رونمایی شود و سامسونگ بتواند بررسی کند که کدام قابلیت آیفون ۵ شبیه به اختراعات ثبت شده این شرکت میباشد.

اگر آنطوری که انتظار میرود آیفون بعدی همراه با قابلیت اتصال LTE عرضه شود، این موضوع دقیقا به نفع سامسونگ خواهد بود.

iRunway شرکت تحقیقاتی که دارای تخصص در تجزیه و تحلیل شرکت ها بویژه ثبت اختراع میباشد مطلبی را در اوایل سال میلادی جاری منتشر کرد که بر اساس آن از سامسونگ و کوالکام به عنوان بازیکنان غایب صحنه ثبت اختراع نام میبرد.

توضیح داده میشود که سامسونگ تنها ۱۰% از حقوق ثبت اختراع تکنولوژی های مرتبط با LTE را در اختیار دارد یا بیش از ۱۲% از ثبت اختراعاتی که iRunway آن را متعلق و وابسته به سامسونگ میداند و میتوان از آن برای طرح شکایات استفاده کرد.

iRunway از معیارهای مختلف زیادی برای تعیین آنچه به منزله ثبت اختراع اختصاصی نامیده شود استفاده کرده است همانند، مدت زمانی که آن اختراع ثبت شده باشد یا موارد متفاوتی که از آن تکنولوژی در حالت های مختلف استفاده شده است. اما داستان را کوتاه کنیم، میتوان عنوان کرد که بخش ویژه ای از مالکیت حقوقی و معنوی تکنولوژی LTE در اختیار سامسونگ میباشد.

Animesh Kumar یکی از مدیران بلند پایه iRunway در اوایل سال میلادی اعلام کرده بود:

تمامی تولیدکنندگان تلفن های همراه بهتر است وارد بحث و مبارزه مستقیم با سامسونگ نشوند چرا که ممکن است باعث ناراحتی و خشم سامسونگ شوند و در نتیجه متضرر خواهند شد.

iRunway همچنین اعلام کرد که اپل در بخش LTE دارای حقوق بسیار کمی میباشد و این موضوع باعث میشود در مقابل سامسونگ در این بخش کاملا آسیب پذیر باشد. چیزی که مشخص است، جنگ شرکت ها و کمپانی های مختلف برای مدت زمان طولانی میباشد، پس شاید بهتر است به شنیدن خبرهای مشابه بیشتر عادت کنیم.

BGR
pcwar

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *