تنظیمات پیشرفتهIE9 را با احتیاط تغییر دهید

tablighat
تنظیمات پیشرفتهIE9

تنظیمات پیشرفتهIE9

تنظیمات پیشرفتهIE9 را با احتیاط تغییر دهید

ویژگی ها و امکانات زیادی در IE9قرار گرفته است.در این پست می خواهیم به برگهAdvancedاز پنجرهInternet Optionبپردازیم.

همان طور که از نام این برگه بر می آید،می توان برخی تنظیمات پیشرفتهIEرا از طریق آن انجام داد.اعمال تغییرات اشتباه در این برگه می تواند عملکرد مطلوب IEرا مختل کند;اما اگر با عملکرد برخی گزینه های آن اشنا باشید،می توانید در مواقع نیاز،از آنها بهره زیادی ببرید.در ادامه به برخی از این گرینه ها می پردازیم.

Hardware accelerationیکی از امکانات جدیدIE9است و این امکان را می دهد که بار تمامی عملیاتRenderingگرافیک و متن را از دوش CPUبرداشته و به GPUیا پردازنده واحد گرافیک رایانه منتقل کند.

ممکن است احساس کنید برخی وب سایت هایی  که با نسخه های گذشتهIEبا سرعت مناسبی باز می شدند،درIE9کند باز می شوند.این موضوع ممکن است برای وبسایت هایی که به اصطلاح گرافیکسنگینی دارد بیشتر به چشم بیاید.در این گونه موارد،در اولین گام باید به قسمتAccelerated Graphicsرا مورد بررسی قرار دهید.برای این منظور Internet Optionرا باز کرده و بهAdvancedبروید در قسمت Settings به عنوان اولین گزینهUse software renderingرا مشاهده می کنید که در حالت پیش فرض  از انتخاب خارج است.اما در صورتی کهIE9تشخیص دهد که GPUرایانه تان توانRender کردن صفحات وب را ندارد،به صورت خودکار این کار را به CPUمحول می کند.

علاوه بر این ممکن است  برای برخی تست های سخت افزاری با نرم افزاری نیز این گزینه فعال یا غیرفعال شود.اگر  در محیط های اداری فعالیت می کنید،بدنیست بدانید که مدیران شبکه نیز  می توانند بنا به برخی دلایل،مقدار پیش فرض این گزینه را فعال کرده باشند،ممکن است با بروزرسانی Driverکارت گرافیک مشکل حل شود.در غیر این صورت باید به فکر تعویض کارت گرافیک تان باشید.

گروه دوم،مربوط به گزینه هایAccessibitilyاست.ممکن است به هر دلیلی از نرم افزار های Screen Readerو نرم افزارهایی از این دست روی رایانه تان استفاده کنید.در این حالت بررسی گزینه های موجود در این گروه بسیار برایتان مفید خواهد بود،چرا که عملکرد این گونه نرم افزارها را حین استفاده ازIE9بهبود می بخشد.اولین گزینه،Aways expend ALT text for imagesاست.یک نرم افزارReader(متن خوان)چگونه باید تصاویر را بخواند؟!تقریبا تمام تصاویر موجود در وب سایت ها یک کلمه یا یک عبارت توضیحی یا همانALTرا در کنار خود دارد که بعضا با نگه داشتن نگهداشتن ماوس بر روی تصویر،قابل مشاهده است.شما می توانید با انتخاب این گزینه و خارج کردن گزینهShow pictures(در گروهMultimedia)از حالت انتخاب،در صفحات وب به جای تصویر،توضیح آن را مشاهده کنید.توجه داشته باشید که در حالت عادی ممکن است این گزینه ها برایتان کاربرد نداشته باشد،اما اگر به عنوان یک مدیر شبکه  به هر علت نیاز به استفاده از نرم افزار های متن خوان داشته باشید،آن وقت باید سری به این گزینه ها بزنید.

تا به حال پیش آمده که یک همکار کم بینا یا نابینا داشته باشید؟اگر می خواهید نرم افزار متن خوان یاMagnifier(ذره بین)شما ازCursorبرای پیدا کردن نقطه مورد نظرتان در صفحه وب سایت استفاده کند،باید گزینهMove System caret with focus….را در حالت انتخاب قرار دهید.درباره نحوه استفاده از ذره بین ویندوز و همین طور چگونگی فعال کردن Cursorکیبرد درIE9قبلا توضیحاتی ارئه شده است.برای یادآوری کافی است کلیدF7کیبرد را بفشارید تاCursorکیبرد در صفحات وب در اختیار داشته باشید. برای اینکه در تمامی صفحات و تب های جدیدی که باز می کنیدCursorفعال باشد،باید Enable caret browsing…را نیز فعال کنید.اگر از آن دسته کاربرانی هستید که مایلند هنگام وبگردی ،باز شدن صفحات جدید،کلیک روی لینک ها و…صداهای متعارف ویندوز به گوشتان برسد،باید  گزینه Play system soundرا که درIE9به صورت پیش فرض غیر فعال شده،فعال کنید.

دیگر گزینه های این گروه  مربوط به اندازه ی فونت وZoomصفحات وب است.پیش از این درباره چگونگی استفاده از Zoomاینترنت اکسپلورر و نیز تغییر اندازه فونت ها در صفحات وب صحبت کرده ایم.حتما تاکنونZoomاینترنت اکسپلورر را برای یک صفحه وب به کار برده اید.در این حالت درصد بزرگنمایی موردنظربرای آن پنجره،روی تب ها و پنجره هایی که پس از آن باز می کنید اعمال خواهد شد.برای جلوگیری از این مورد کافی استReset zomm levels…را فعال کنید.

همین طور می توانید با فعال کردن گزینهReset text to medium while zooming،اندازه متن را هنگام Zoomروی صفحات وب،در حالت Mediumنگه دارید.البته باید توجه داشته باشید که طراحان وب،می توانند از تغییر اندازه فونت صفحات وب شان به صورت پیش فرض جلوگیری کنند.اگر به هر دلیل می خواهیدSizeفونت ها را خودتان تعیین کنید،باید در پنجره Internet Optionبه برگهGeneralبروید و روی دکمه Accessibilityدر پایین برگه کلیک کنید.کافی است در پنجره ای که باز می شود،گزینه Ignore font sizeرا در حالت اتخاب قرار دهید.در این صورت اندازه ای که برای فونت های صفحات وب در نظر می گیرید،بدون چون و چرا روی آنها اعمال خواهد شد!

Reset text to medium for new windows and tabsهم زمانی به کار می آید که اندازه فونت را در یک صفحه وب تغییر داده باشید و بخواهید متن در پنجره های جدید با همان اندازه پیش فرض نمایش داده شود.

اگرچه در ابتدای مطلب گفتیم که اعمال تغییرات نا آگاهانه در این برگه می تواند عملکرد مطلوبIE9را مختل کند،اما برای تست می توانید با خیال راخت با این گزینه ها بازی کنید!هر زمان هم که بخواهید،با کلیک روی دکمهRestoreadvancedsettingتمامی تغییرات به حالت پیش فرض با خواهد گشت.

از طریق برگه advanceهمچنین می توانید تنظمات کلی IEرا ریست کنید.روی دکمهResetکلیک کنید تا پنجره ای به همین نام باز شود.اگر مجددا روی دکمهResetکلیک کنید،تنظیماتIEبه حالت پیش فرض باز می گردد.

علاوه بر این می توانید با انتخاب گزینهDelet settingهمان طور که در توضیحات آن نیز آمده،همه تنظیمات شخصیتان را پاک کنید.

این تنظیمات شاملHomepageهای در نظر گرفته شده،History،فایل هایTemporary،Cookieها،Passwordها و اطلاعات ذخیره شده در فرم هاو…..است.

در پست های بعدی بیشتر راجب بخش advanceاینترنت اکسپلورر۹ صحبت خواهیم کرد

تیم پی سی دراپ-امید                                                                                 برگرفته شده ازClick

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *