ثبت اختراع پتنت های صفحه نمایش انعطاف پذیر از طرف اپل

tablighat

ثبت اختراع پتنت های صفحه نمایش انعطاف پذیر از طرف اپل

 

http://pc-drop.com

http://pc-drop.com

اپل همیشه تلاش های زیادی برای حفاظت از ایده های بزرگ خود در قبال اختراعات ثبت شده خود کرده است و خود دلیل اصلی رسیدن شرکت اپل به این موفقیت نیز به شمار می آید. اختراعات جدید ثبت شده اپل به وضوح کاربرد تکنولوژی و قابلیت های جدید در محصولات آینده این شرکت را نشان می دهد. به عنوان مثال می توان گفت که آیفون بعدی شما ممکن است قادر به حفاظت از خود در مقابل خطرات بوده و مجهز به سنسور اثر انگشت بیومتریک برای دفع مزاحمان باشد.. شایدم در آینده مک بوک شما دارای صفحه نمایش قابل انفصال که قابلیت شارژ بی سیم را در خود جای داده باشد.

در ماه های اخیر اختراعات شگفت انگیز جدیدی از طرف اپل به ثبت رسیده است که در آینده نه چندان دور شاهد به کار گیری این اختراعات و  نوآوری ها در محصولات اپل خواهیم بود. در ادامه با ما همراه باشید تا با جدید ترین اختراع ثبت شده شرکت اپل آشنا شویم.

گستردگی صفحه نمایش به لبه ها

همان طور که از عنوان پیداست ممکن است در آینده صفحه نمایش آیفون بزرگتر از حال حاضر شود، به طوری که صفحه نمایش آن کاملا قسمت جلوی دستگاه را تحت پوشش خود قرار دهد و به لبه های آن نیز گسترش پیدا کند. در مورد بزرگتر شدن صفحه نمایش آیفون شکی نیست که در آینده بر روی آیفون های نسل بعد با آن روبرو خواهیم شد.

به تازگی تصاویری از دستگاهی با صفحه نمایش کشیده شده به لبه ها منتشر شده است که خبر ثبت اختراع جدید اپل در مورد پتنت های صفحه نمایش AMOLED منعطف و تکنولوژی جدید در تشخیص چهره و بهبود عملکرد نور در صفحه نمایش را نشان می دهد. اپل این اختراع را در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۱ به ثبت رسانده است و سپس بعد از حدود سه سال، در ماه مارس سال ۲۰۱۳ خبر آن منتشر شد.

با توجه به تصویر زیر، علاوه بر گسترش صفحه نمایش، ضخامت آن در وسط و لبه ها نیز متفاوت می باشند. این چنین طرحی در صفحه نمایش می تواند فضای بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد که خود یک مزیت خیلی خوب برای کاربر به شمار می آید.

در این بین تصاویر منتصب به این اختراع ثبت شده از طرف منبعی ناشناس به بیرون درز کرد که گویا گفته می شود این تصاویر مربوط به آیفون بعدی اپل می باشد. با این که چنین طرحی پیرو طرح های معمولی اپل نمی باشد، اما شاید نشان دهنده  تغییرات جالب بر روی آیفون های نسل بعدی در آینده باشد.

 

pc-drop

pc-drop

apple.com

apple.com

حال بعد از انتشار تصاویر فوق، تصویر مفهومی از آن به صورت ۳D نیز منتشر شد. حال ممکن است در آیفون ۶ یا ۷ با این طرح روبرو شویم، شایدم هرگز چنین مفهومی را در واقعیت نبینیم. با وجود سرد بودن این طرح از اپل بعید است در یک رقابت پایدار آن را به عنوان یک مزیت در نظر بگیرد. ولی باید به موضوع واقع گرایانه نگاه کرد به طوری که در شرایط کنونی اپل باید به سمت نوآوری و مزر های جدید برای ارائه ی محصولات جدید پیش رود تا جمله ی معروف استیو جابز “متفاوت فکر کن” را دوباره زنده کند.

apple.com

apple.com

 

tablighat

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *