حمله ناگهانی سامسونگ به اپل با خرید سهام شارپ

tablighat

حمله ناگهانی سامسونگ به اپل با خرید سهام شارپ

Sharp

Sharp

با مسجل شدن ضرر ۴٫۸ میلیارد دلاری کمپانی یکصد ساله ژاپنی شارپ، اوضاع کم کم تغییر کرده و منابع رسمی از خرید ۳ درصد از سهام شارپ توسط ساموسنگ کره ای خبر داده اندو این در حالی است که کوآلکوم گفته ۱۰ درصد از سهام شارپ را نمی خرد.

این خرید در حالی صورت می گیرد که شارپ با تکنولوژی برتر یکی از تامین کنندگان اصلی ال سی دی های آیفون اپل است.
گفته شده سامسونگ با پرداخت نقدی ۱۱۰ میلیون دلار به شارپ سه درصد از سهام را بدست آورده است. به گفته کارشناسان سه درصد قدرت قوی در شارپ نیست.
البته دو بخش مورد توجه سامسونگ است یکی فناوری ایگزوی شارپ و دیگری بیزینس انرژی خورشیدی شارپ است که کره ای ها به هر دوی این فناوری چشم دوخته اند.
سامسونگ با سرمایه گذاری عظیمی که روی OLED کرده تلویزیونها و مانیتورهای قدرتمند خود را تحت این فناوری امسال راهی بازار می کند و این فناوری مانند ایگزوی شارپ سردمدار فناوری های جدید در بخش اسکرین ها به شمار می رود.
از سوی دیگر اپل در قراردادی با شارپ تقاضا کرده تا فناوری ایگزو را برای نسل بعدی آیفون و آی پد نگه دارد و حالا با سهیم شدن سامسونگ در شارپ اولین اتفاقی که خواهد افتاد، به خطر افتادن زنجیره تامین محصولات اپل است که توسط شارپ تولید می شود.
آنچه برای شارپ مهم است اینکه از بحران کنونی بیرون آید تا بتواند جلوی ضرر های بیشتر را بگیرد. برنامه بازنشسته کردن ۲۹۶۰ کارمند شارپ تحت برنامه داوطلبانه بازنشستگی به شارپ کمک می کند تا کمی از مشکلات خود را حل کند اما کمبود نقدینگی باعث شده تا این کمپانی پول نقد سامسونگ را دیده و از آن نگذرد تا بر مشکلات موقت خود فائق آید.

KhabarOnline

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *