دیدار رئیس جمهور ترکیه با مدیر بخش آموزش اپل

tablighat

دیدار رئیس جمهور ترکیه با مدیر بخش آموزش اپل

apple

apple

پس از معرفی آیپد در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۰* ٬ بسیاری از کاربران و منتقدین تعریف درستی از کارایی تبلت ها نداشتند و به همین دلیل آیپد را یک وسیله بی مصرف و صرفا یک آیفون بزرگ شده می دانستند٬ اما به نظر اپل از روز نخست بر روی اهداف مهمی دست گذاشته بود٬ اهدافی به مانند نفوذ در سیستم نشر ( روزنامه ها و مجلات ) و آموزش پرورش! ورود و گسترش امپراطوری اپل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی یکی از بزرگترین اهداف اپل در تولید عرضه آیپد بود٬ این موضوع تا جایی مهم بود که اپل یک کنفرانس اختصاصی برای ورود اپل به سیستم آموزشی برگزار کرد و در آن از عرضه کتاب های درسی دیجیتالی به قیمتی به مراتب کمتر از نمونه های چاپی و البته پویا تر خبر داد. بدون شک باید گفت اپل در این مورد کاملا موفق بوده است و در چهار گوشه دنیا دیوایس های اپل به خصوص آیپد در دانشگاه ها و مدارس استفاده قرار میگیرند.  رئیس جمهور ترکیه پیرامون استفاده از آیپد در مراکز آموزشی این کشور با تیمی از اپل دیدار کرد. 

 

دولت ترکیه در حال آماده سازی شرایط برای پروژه ای به نام FAITH است. این پروژه حاوی خرید ۱۵ میلیون تبلت به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار برای مدارس این کشور است. روز گذشته عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه با تیمی از اپل به رهبری آقای John Couch مدیر بخش آموزشی اپل دیدار کرد و در مورد ورود ۱۵ میلیون آیپد به سیستم آموزشی با هم بحث و گفتگو کردند. براساس خبر بلاگ Elma Dergisi ٬ این دیدار روز گذشته پس از دیدار سال گذشته سران ترکیه با تیم اپل برگزار شد. البته هنوز از نتایج این دیدار خبری منتشر نشده است اما میتوان گفت که در صورت موفقیت اپل در عرضه آیپد به مراکز آموزشی در ترکیه علاوه بر اینکه اعتبار نام آموزشی آیپد بالا می رود٬ سود زیادی نصیب این کمپانی روانه خواهد شدو در آن طرف با وجود بخش iTunes U و کتاب های درسی در iBook store آیپد بهترین گزینه موجود در بین تبلت ها برای مصارف آموزشی برای ترکیه است.

 

در کنار این موضوع٬ اپل در حال آماده سازی بازگشایی اولین فروشگاه رسمی خود در ترکیه است و این دیدار با رئیس جمهور ترکیه می تواند به بازگشایی سریعتر این فروشگاه کمک کند. در دسامبر گذشته نیز اپل دسترسی به فروشگاه موسیقی خود را با موسیقی های محلی ترکی برای کاربران ساکن ترکیه باز کرد و به احتمال فراوان در آپدیت های بعدی ios ٬ اپل کیبورد مخصوص ترکی را نیز به ios اضافه خواهد کرد.

apple

apple

apple

apple

 

tablighat

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *