رفتن به اوبونتو ۱۳٫۰۴ الزامی است؟

tablighat

رفتن به اوبونتو ۱۳٫۰۴ الزامی است؟

اوبونتو 13.04

اوبونتو ۱۳٫۰۴

پس از آن که نسخه جدید لینوکس اوبونتو یعنی همان نسخه ۱۳٫۰۴ معرفی و برای دانلود در دسترس قرار گرفت این سوال در ذهن بسیاری از کاربران این سیستم عامل ایجاد شد که آیا باید به اوبونتو ۱۳٫۰۴ آپگرید کنم؟؟؟ لذا تصمیم بر این گرفتیم که مقاله ای در این رابطه برای دوستداران این سیستم عامل منتشر کنیم مبنی بر این که رفتن به اوبونتو ۱۳٫۰۴ الزامی است ؟؟ یا خبر؟؟

پس بیاید به طور دقیق تر به تغییرات و بهبود ها و حتی مشکلاتی که در اوبونتو ۱۳٫۰۴ وجود دارد نسبت به نسخه ای که بر روی سیستم شما نصب است بحث و مورد بررسی قرار دهیم.

۱-من بر روی سیستم خود اوبونتو ۱۲٫۱۰ دارم.

پاسخ  بله است! چرا که اوبونتو ۱۳٫۰۴ نسبت به نسخه قبلی خود تغییرات بسیاری را داشته است و همچنین بسیاری از مشکلات آن برطرف گردیده است.ویژگی previews در این نسخه سرعت بسیار بالاتری دارد. و از منابع سخت افزاری استفاده کمتری می شود.علاوه بر این اوبونتو اوبونتو ۱۳.۰۴ مخازن بروزتری دارد.

۲-من بر روی سیستم خود اوبونتو  ۱۲٫۰۴LTS دارم.

متاسفانه در این مورد نمی توان به خوبی پاسخ درست را داد اما اگر اینترنت مناسبی ندارید نیاز به پشتیبانی طولانی مدت دارید ، پایداری برایتان مهم است ، امنیت نسبی بالاتری می خواهید و برایتان مهم نیست که به آخرین قابلیت های اوبونتو دسترسی داشته باشید و اگر میزکار مورد علاقه شما یونیتی نیست ، توصیه می کنم از اوبونتو ۱۲.۰۴ خود لذت ببرید و تا آمدن اوبونتو ۱۴.۰۴ صبر کنید.

در اینجا باید این نکته را اضافه کنم که آپگرید به اوبونتو ۱۳.۰۴ از اوبونتو ۱۲.۰۴ به طور مستقیم میسر نیست و برای اینکار ابتدا باید به اوبونتو ۱۲.۱۰ و سپس به اوبونتو ۱۳.۰۴ آپگرید کرد که با توجه به وضع اینترنت در ایران اصلا پیشنهاد نمی شود.به طور کلی آپگرید مستقیم در اوبونتو به دو صورت است :۱)آپگرید از یک نسخه LTS به نسخه  LTS جدیدتر ۲) آپگرید از یک نسخه به نسخه بعد

اما اگر شما واقعا علاقه من به استفاده از این نسخه جدید هستید می توانید این نسخه را در کنار ۱۲٫۰۴ خود داشته باشید و از هر دو آن ها لذت ببرید.

LinuxSeason

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *