ساخت لپ تاپ از ضایعات سی دی و دی وی دی توسط فوجیتسو

tablighat

ساخت لپ تاپ از ضایعات سی دی و دی وی دی توسط فوجیتسو

سی دی و دی وی دی در زمان خود برای خود پدیده ای شگفت انگیز برای انتقال اطلاعات بودند.البته هم اکنون هم هستند اما با رنگی کمتر زیرا وسایل ارتباطی و انتقالی زیادی برای ارسال و دریافت اطلاعات طراحی شده است که سی دی و دی وی دی جلوه کمتری نسبت به گذشته دارند.شاید شما هم به مانند من کلی سی دی و دی وی دی قدیمی و کهنه در اختیار دارید که دیگر به درد نمی خورند و به فکر این افتاده اید که آن ها را دور بریزید؟!اما فوجیتسو برایش این سی دی ها قدیمی و کهنه به تازگی ارزش پیدا کرده چرا که قصد دارد لپ تاپی از جنس سی دی ها و دی وی دی ها بازیافتی طراحی و بسازد.

این برنامه قرار است بروی نوت بوکی یا همان لپ تاپی به عنوان LifeBook P772/Eاجرا شود که در استفاده پلاستیک نو و جدید در حدود سالیانه ۱۰تن کاهش و همچینین از تولید گاز های گلخانه ای ۱۵درصد کاهش را در سال خواهد داشت.

اگر شما هم جزو طرف داران محیط زیست هستید این خبر باید برای شما بسیار خوشایند باشد که پس از ساخت تلفن های همراه سبز یا همان دوست دارد محیط زیست لپ تاپ های آن نیز در راه است.

 

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *