عرضه ایکس باکس وان در آسیا در ۲۰۱۴ و ژاپن در آخر

tablighat

عرضه ایکس باکس وان در آسیا در ۲۰۱۴ و ژاپن در آخر

ایکس باکس وان

ایکس باکس وان

با توجه به اخباری که از سوی وال استریت ژورتال به بیرون منتشر شده،شرکت مایکروسافت قصد دارد کنسول بازی جدید خود را ابتدا در تایوان، هنگ کنگ ، سنگاپور و هند تا اواخر سال ۲۰۱۴ عرضه و به بازار آن ها وارد کند.در این بین حرفی از کشور ژاپن به میان نیامد چرا که مایکروسافت طی یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد:ایکس باکس ۳۶۰ در کشور ژاپن فروش جالب و مناسبی را نداشت و شاید این به خاطر رغیب ژاپنی ما باشد. آیا با فروش کم ایکس باکس در این کشور رغیب این شرکت یعنی سونی می تواند فروش مناسب تری را داشته باشد؟

آلن بومن از مایکروسافت در ادامه گفت:ما در حال بررسی منطقه ای هستیم تا بتوانیم محصولات خود را در بهترین بازار عرضه کنیم چرا که سرمایه گذاری در بازار های ضعیف و یا دارای فروش کم اصلا برای مایکروسافت قابل قبول نیست و همیشه مایکروسافت به دنبال بازار هایی با رشد بالا بوده و هست.طبق گزارشات اخیر ایکس باکس بهترین فروش را در بازار های آسیایی در سال گذشته را داشته است.

البته باز هم نمی توان این نتیجه را گرفت که ایکس باکس امسال هم در بازار های آسیایی بتواند فروش بالایی داشته باشد چرا که طبق شایعات و یا می توان گفت حقیقت هایی شرکت مایکروسافت قوانین سختی را برای جلوگیری از کپی برداری از بازی های وضع کرده است.برای مثال شایعه ای می گوید اکثر بازی های خوب ایکس باکس وان از طریق اینترنت باید دانلود شود و شایعه ای دیگر می گوید بازی ها به صورت لوح فشرده است اما برای اجرای آن ها به اینترنتی با پهنای باند وسیع نیاز است که این امکانات در کشور های آسیایی در حد بالایی وجود ندارد و تنها آمریکا دارای پهنای بالایی از اینترنت است نسبت به کشور های آسیایی دیگر البته کشور هند هم در این زمینه به خوبی کار کرده است.

کشور های دیگر نظیر هنگ کنگ هم دارای پهنای باند کمی نسبت به ایالت متحده آمریکاست اما نسبت به کشور های تایوان و سنگاپور وضع نسبتا خوبی را دارد.اگر شایعات درست باشد حتی این کنسول بازی در کشور ما عرضه شود به دلیل نبود سرعت بالا و پهنای باند وسیع ، از ایکس باکس وان در ایران نمی توان استفاده کرد.

Techno Buffalo

 

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *