فروردین ۹۳، اینترنت ۲۰مگابیتی برای کاربران ایرانی

tablighat

فروردین ۹۳، اینترنت ۲۰مگابیتی برای کاربران ایرانی !!؟

pc-drop

pc-drop

همانطور که می دانید سرعت اینترنت خانگی در کشور ما در وضعیت بدی قرار دارد، این در حالیست که بسیاری از کشورهای پیشرفته و یا در حال توسعه سعی در بهبود سرعت اینترنت در کشور خود دارند، حتی می توان گفت که این کشورها در بخش افزایش سرعت اینترنت در حال رقابتی شدید هستند.

به گزارش همشهری آنلاین، مدیرعامل شرکت ایرانیان‌نت از آغاز فاز مطالعاتی اجرای پروژه اتصال فیبرنوری به منازل ( FTTH ) خبر داد. قرار است فاز نخست این پروژه با حداقل سرعت ۲۰ مگابیت در ثانیه از فرودین ماه ۱۳۹۳ عملیاتی شود.

مدیرعامل اپراتور چهارم ارتباطات کشور با بیان اینکه برابر پروانه فعالیت در نظر گرفته شده برای این اپراتور، امکان ایجاد دسترسی به اینترنت برای کاربر نهایی با حداقل سرعت ۲۰ مگابیت برثانیه و حداکثر ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه قابل اجرا است، اعلام کرد:

شرکت ایرانیان نت با هدف توسعه اینترنت در کشور از حیث سرعت و دسترسی، در سال دوم فعالیت خود یک میلیون پورت پرسرعت، در سال سوم ۳ میلیون پورت و تا پایان سال هشتم تعداد ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار پورت فیبرنوری برای اتصال منازل به اینترنت پرسرعت راه اندازی می کند.

براساس این گزارش و همانطور که میدانید توسعه فیبرنوری و دسترسی کاربران خانگی و همچنین برای کسب و کار، به اینترنت پرسرعت در اکثر کشورها به یک ضرورت تبدیل شده، ضمن اینکه  برنامه ۵ ساله پنجم توسعه نیز به دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت با سرعت بالا تاکید کرده است که براین اساس وزارت ارتباطات بخش عمده ای از این تکالیف را قرار است با اجرای شبکه ایرانیان نت تامین کند.

باید دید در این زمینه چه فعالیت هایی انجام خواهد شد و آیا تاریخ فروردین ۹۳ این پروژه عملیاتی می شود یا خیر. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا رویای کاربران ایرانی برای دسترسی به یک اینترنت با سرعتی مناسب تبدیل به واقعیت خواهد شد؟

 

tablighat

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *