منتظر اسمارت فون سرفیس مایکروسافت باشید

tablighat
منتظر اسمارت فون سرفیس مایکروسافت باشید

منتظر اسمارت فون سرفیس مایکروسافت باشید

منتظر اسمارت فون سرفیس مایکروسافت باشید

هنگامی که مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی اعلام نمود که تبلتی را برای رقابت با شرکای خود به همراه سیستم عامل ویندوز ۸ عرضه می کند، در ابتدا بسیاری این خبر را جدی نگرفتند تا اینکه بالاخره این اتفاق افتاد و مایکروسافت تبلت پی سی های خود را معرفی کرد.

هم بصورت خصوصی و هم عمومی، بارها شرکای مایکروسافت این سئوال را پرسیده اند و یا بهتر بگوییم این شرکت را مورد حمله خود قرار داده اند که چرا مایکروسافت تا این حد بی پروا و حتی گستاخ است. چرا مایکروسافت به سمت خراب کردن بزینس شرکای خود می رود، اما به دلیل قدرت “ویندوز” و تسلط آن بر بازار سیستم عامل ها، همگی شرکت ها باز هم به طرف طراحی، توسعه و معرفی محصولات ویندوزی رفته اند و به زودی شاهد دستگاههای ویندوز ۸ مختلف آنها خواهیم بود. در واقع آنها بطور مستقیم با تولید کننده نرم افزاری خود رقابت میکنند.

اگر چه ممکن است وقایع دنیای اسمارت فون ها تا حدودی با دنیای پی سی و یا تبلت ها متفاوت باشد، اما به نظر می رسد که برنامه های مایکروسافت برای عرضه یک اسمارت فون کاملا جدی است، البته اسمارت فونی براساس سیستم عامل ویندوز فون ۸.

مایکروسافت تقریبا استراتژی شبیه به آنچه در ارتباط با ویندوز ۸ انجام داد را در پیش گرفته است و به نظر می رسد که این شرکت به دنبال سهم خود از بازار اسمارت فون هاست. مایکروسافت گرفتن این سهم از بازار پر رونق اسمارت فون ها را حق طبیعی خود می داند و به همین دلیل است که علیرغم ناراحتی بعضی از شرکت ها، همچنان به دنبال پیشرفت برنامه های خود در این زمینه می باشد.

سرفیس

سرفیس

به همراه بسیاری از شرکای قدرتمند مایکروسافت همانند نوکیا و سامسونگ که محصولات ویندوز فون ۸ خود را در ماههای آینده روانه بازار می کنند، یک منبع مورد اعتماد و مطمئن به وبسایت BGR اطلاع داده که این شرکت بزرگ در حال کار برروی اسمارت فونی با برند خود می باشد، یک دستگاه سطح بالا همانند آیفون ۵ اپل، گلکسی اس ۳ سامسونگ و البته اسمارت فون های ویندوز فون ۸ شرکای خود.

این اسمارت فون ظاهرا در مراحل انتهایی توسعه قرار دارد و به نظر می رسد طی ماههای آینده معرفی شود. البته ما همچنان بدنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستیم. China Times روز دوشنبه گزارشی را منتشر کرد که براساس آن اعلام شد، شرکت مایکروسافت اسمارت فون خود را تحت نام تجاری “Surface” عرضه خواهد کرد و قرار است در نیمه اول سال ۲۰۱۳ در دسترس باشد.

هنوز تاریخ دقیقی از زمان معرفی و عرضه آن در دست نیست، ضمن اینکه منبعی اعلام کرده بود که مایکروسافت محصول خود را همراه با دور اول عرضه دستگاههای ویندوز فون ۸ روانه بازار خواهد کرد یعنی پیش از شروع سال نو میلادی.

bgr

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *