نرم افزار Audacity

tablighat

ضبط و ویرایش صدا  recording and editing sounds

audacity-macosx

audacity-macosx

اکثر گنو لینوکس کارها با این نرم افزارها آشنایی دارند اما اینجا برای افراد مبتدی یا کسانی که با پایان عمر ویندوز اکس پی به اوبونتو و دیگر مشتقات لینوکس مهاجرت کردند میخواهیم یاد بدهیم که آهنگ سازی یا ضبط صدا چندان هم سخت نیست!

نرم افزار Audacity

ویژگی ها:

متن باز/رایگان و cross-platform

برای ضبط و ادیت صدا میتونم بگم یکی از بهترین نرم افزارهایی هست که استفاده کردم.این نرم افزار برای گنو لینوکس/مک و ویندوز موجود است

 

محیط نرم افزار شاید یکم مبتدی به نظر برسه اما فوق العاده سبک ، روان و کاربردی می باشد.این نرم افزار قابلیت های متعددی را در خود جای داده مخصوصا حذف نویز محیط یا صداهای خاص که باید فیلتر شوند.

برای ضبط صدا کافیه یه میکروفن به رایانه متصل کنیم و با تنظیم شدت صدای ورودی از بخش system settings>sound اقدام به ضبط کنیم.

Audacity

Audacity

برای حذف نویز قبل از ضبط صدا باید یک بار صدا را بدون اینکه حرف بزنیم حدود ۱۰ ثانیه رکورد کنیم سپس کل صدای ضبط شده از محیط را انتخاب میکنیم و از منوهای بالای نرم افزار Effect و گزینه noise removal  را انتخاب میکنیم و سپس  Get noise profile را میزنیم.

recording and editing sounds

recording and editing sounds

بعد از این مرحله دوباره صدای ضبط شده را انتخاب و به جای get noise removal  از پایین OK  را انتخاب میکنیم.

با این کار میبینیم که سیگنالهای ضبط شده به حد صفر نزدیک میشن.

خوب کافیه شروع به ضبط صداتون کنین و بعد از اتمام ضبط و با انتخاب صدای ضبط شده و دوباره با انتخاب noise removal و ok کردن میتونین صداهای مزاحم رو حذف کنین .

 

 

 

 

 

tablighat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *