هکرها از چه سیستم عاملی استفاده می کنند

tablighat

هکر ها از چه سیستم عاملی استفاده می کنند

hacker

hacker

شاید برای بسیاری از شما هم این سوال باشد که هکر ها از چه سیستم عاملی استفاده می کنند؟ نمی‌توانیم بگوییم که تمام هکر ها از کدام سیستم‌عامل استفاده می‌کنند، چرا که این انتخاب به میل و نیاز آنها بستگی دارد. اما در رکوردها لینوکس مطبوع‌ترین انتخاب برای هکر ها است، این انتخاب به دلیل ناشناس ماندن و قدرت لینوکس است، هکر ها معمولا به لینوکس وابسته هستند.

شاید برای بسیاری از شما هم این سوال باشد که هکرها از چه سیستم عاملی استفاده می کنند؟ نمی‌توانیم بگوییم که تمام هکرها از کدام سیستم‌عامل استفاده می‌کنند، چرا که این انتخاب به میل و نیاز آنها بستگی دارد. اما در رکوردها لینوکس مطبوع‌ترین انتخاب برای هکرها است، این انتخاب به دلیل ناشناس ماندن و قدرت لینوکس است، هکرها معمولا به لینوکس وابسته هستند.

اما پرسش در اینجا درباره ویندوز یا لینوکس نیست. تمام سوال در این‌باره است که کدام سیستم‌عاملِ مشخص توسط هکرها مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ ما دو سیستم‌عامل داریم که به اندازه کافی مستحکم و فوق‌العاده قدرتمند هستند که هکرها می‌توانند با استفاده از آنها، هرآنچه که می‌خواهند انجام دهند.

این سیستم‌عامل‌ها تنها از خانواده لینوکس هستند، و همچنین به شکل گسترده‌ای توسط هکرها، نفوذگران و امثال آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند:

۱) BackTrack

۲) Live-hacking

سیستم‌عامل BackTrack

BackTrack سیستم‌عاملی است که به صورت ویژه برای هکرها، هکرهای کلاه سفید، تست‌کنندگان رخنه و امثال آنها ساخته شده است. این سیستم‌عامل شامل تمام نیازها و ویژگی‌های امنیتی امروزی است. این سیستم‌عامل توسط جمعیت بزرگ هکرهای کلاه سفید و تست‌کنندگان رخنه ساخته شده.

BackTrack تا این تاریخ پرامتیازترین و تحسین‌شده‌ترین نسخه امنیتی لینوکس است. BackTrack سیستم‌عاملی مفید برای تست رخنه و نفوذ پذیری است که به متخصصان امنیت کمک می‌کند تا تخمینی از سلامت سیستم در محیط شبیه سازی شده هک به دست آورند. صرف‌نظر از اینکه BackTrack را به عنوان سیستم‌عامل اصلی نصب می کنید یا از طریق یک Live CD بوت می‌کنید، یا از فلش‌درایو استفاده می‌کنید، BackTrack برای هر بسته‌ای، پیکربندی کرنل، اسکریپت شخصی سازی شده و تنها به منظور تست نفوذ کاربرد پیدا می کند.

اگر اطلاعات لازم برای کار با BackTrack را ندارید، انجمنی به نام Offensive Security وجود دارد که تمام موارد در مورد BackTrack و تکنیک‌های هک را آموزش می‌دهد. اما آموزش های این سایت مجانی نیست. اگر به اندازه کافی پول دارید، سراغ خرید پکیج های آن بروید.  یا اینکه در تورنت به دنبال آن باشید.

 

سیستم عامل LiveHacking:

این نیز یکی از سیستم‌های عامل مخصوص برای تست‌کنندگان نفوذ و هکرها است، چرا که این سیستم‌عامل مملو از تعداد زیادی اسکریپت و بسته‌های آماده برای هک است. بنابراین این سیستم‌عامل نیز یکی از ابزارهای قدرتمند است که توسط هکرها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این سیستم‌عامل توسط دکتر جهانگیری (از متخصصان شناخته شده امنیت اطلاعات در دنیا) ساخته شده است، و لیست کاملی از آنچه که باید در تمرینات امنیتی داشته باشید را در اختیارتان می گذارد. این سیستم عامل یک محیط کاری نهایی و کامل برای هکرهای کلاه سفید است. این محیط کاری پر از بینش و فراست، مدرن و سودمند، متخصصان IT را به دنیای هک و مفهوم چالش بر انگیز موجود درباره قربانیان و عواقب آن آشنا می‌کند. همچنین با نگاهی به قدرتمندسازی قربانیان آینده با دانشی همراه است که لازم است آنها با استفاده از آن عناصر مجرمانه را در محیط سایبر خنثی کنند.

اگر شما می‌خواهید Livehacking را بیاموزید به www.livehacking.com سری بزنید. در آنجا تعداد زیادی ویدیو و آموزش برای کاربران تازه کار خواهید یافت

tablighat

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *