وایبر و واتس آپ فیلتر نمی شود

tablighat
وایبر و واتس آپ فیلتر نمی شوند

وایبر و واتس آپ فیلتر نمی شوند

وایبر و واتس آپ فیلتر نمی شوند حتی از نظر اقتصادی هم برای دولت ضرر باشند

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک نشست خبری در بین خبرنگاران اعلام کرد دولت قصد فیلتر کردن شبکه های اجتماعی که مردم از آن ها استفاده می کنند را ندارد.هر چند این چنین برنامه ها مانند وایبر ، واتس آپ ، لاین و… به لحاظ اقتصادی برای دولت به صرفه نباشد اما مبنای ما فیلتر کردن چنین شبکه هایی نیست و از مردم خواهش کردیم که از چنین برنامه هایی مجاز به استفاده هستند.

وی در این نشست اعلام کرد: مردم باید نکات اخلاقی را در چنین شبکه هایی رعایت کنند تا دولت محبور به تجدید نظر در رابطه با چنین شبکه هایی نشود.همچنین از ۲ماه گذشته چندین شبکه اجتماعی توسط دانشجویان داخلی طراحی و در حال معرفی است که بزودی برای انتشار این چنین شبکه هایی اقداماتی را انجام خواهیم داد.

در این نشست باز هم سوالی که حدود چند ماهی است ذهن کاربران وایبر را مشغول کرده پرسیده شد و آن هم این که دلیل کاهش سرعت وایبر چیست؟

آقای محمود واعظی در رابطه با این سوال چنین پاسخ دادند: کندی سرعت وایبر را ما ایجاد نکرده ایم و این کاهش سرعت به دلیل بروزرسانی این نرم افزار بوده که توسط خود شرکت وایبر انجام شده و به احتمال زیاد این مشکل به دلیل سرعت نامناسب اینترنت باشد که به تازگی رفع مشکلات اینترنتی در دستور کار قرار گرفته و در حال بررسی زیر ساخت های ارتباطی کشور هستیم.

واعظی همچنین به موضوع شبکه ملی اطلاعات (اینترانت) اشاره کرد و گفت: شروع کار این شبکه از ۱۰ سال پیش در دستور کار دولت بود و دولت پیشین این قول را داد که تا ۲سال بعد این شبکه را به نحو احسن راه اندازی کند اما نشد حال ما این نوید را می دهیم تا ۲سوال آینده بتوانیم از شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری برسیم.

Telna

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *