ویندوز موبایل تا سال ۲۰۱۶ بالاتر از iOS

tablighat

وب سایت IDC یا International Data Corporation که یکی از وب سایت ها و سازمان های معتبر در زمینه انشار آمار و ارقام میباشد روز چهارشنبه گزارش فصلی خود را از وضعیت تلفن های همراه در سرتاسر دنیا منتشر کرد.

در این گزارش به وضعیت سیستم عامل های اندروید، iOS، ویندوز فون ۷/ ویندوز موبایل و دیگر سیستم عامل ها و درصدی که هرکدام در بازار جهانی دارند اشاره شده است. بازاری که تا قبل از سال ۲۰۱۶ در اختیار اندروید و iOS خواهد بود و آن زمانی خواهد بود که ویندوز فون شروع به در اختیار گرفتن بخش بیشتری از بازار جهانی میباشد و کاربران اندروید و iOS را علاقمند به خود خواهد کرد. بر اساس ادعا و گزارش وب سایت IDC ویندوز فون/ ویندوز موبایل در سال ۲۰۱۶ موفق به پشت سر گذاشتن iOS از نظر میزان سهم جهانی خواهد شد.

IDC در بخش دیگری از گزارش خود اشاره میکند که اندروید در سال ۲۰۱۲ سهمی ۶۱% از بازار جهانی را در اختیار دارد که تا سال ۲۰۱۵ این مقدار به ۵۲.۹% کاهش پیدا میکند. اتقاق مشابهی نیز برای iOS رخ خواهد داد به نحوی که سهم ۲۰.۵% این سیستم عامل در سال ۲۰۱۲ به ۱۹% خواهد رسید. در طرف مقایل ویندوز فون مایکروسافت میباشد که بر اساس ادعای IDC آینده ای موفق در انتظار آن میباشد و ۵.۲% سهم آن در سال ۲۰۱۲ به ۱۹.۲% خواهد رسید که رشدی فوق العاده به حساب می آید. در این لیست سیستم عامل بلک بری تقریبا با ثبات ترین میباشد چرا که سهم بازار جهانی این پلتفرم از ۶% در سال ۲۰۱۲ به ۵.۹% در سال ۲۰۱۵ خواهد رسید.

از این گزارش میتوان اینگونه برداشت کرد که اندروید در ادامه همچنان به عنوان محبوب ترین سیستم عامل تلفن های همراه باقی خواهند ماند هر چند که در آینده روندی نزولی خواهد داشت. از مقایسه آمارهای iOS و سیستم عامل بلک بری در سال های ۲۰۱۲ و قبل از ۲۰۱۶ میتوان اینگونه برداشت کرد که اپل و ریم به نوعی تنها قادر خواهند بود کاربران فعلی خود را حفظ کنند و یا به همان اندازه که کاربر از دست میدهند کاربر جدید بگیرند. اما بدون شک مهمترین بخش این گزارش مربوط به عملکرد ویندوز فون میباشد که موفق به افزایش تقریبا ۱۵% سهم خود در بازار میشود و شاید اصلی ترین دلیل این موضوع عرضه ویندوز فون ۸ باشد.

دلائل تغییر در سهم جهانی سیستم عامل ها هر چه که باشد، اعداد و درصدهای اعلام شده برای ۴ سال آینده تقریبا قابل پیش بینی و منطقی به نظر میرسد اما اگر به نحوی دیگر فکر میکنید تنها زمان میتواند درستی یا نادرستی باور شما را نشان دهد.

IDC

pcwar
tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *