کمسیون اروپا مایکروسافت را ۷۳۲ میلیون دلار جریمه میکند

tablighat

کمسیون اروپا مایکروسافت را ۷۳۲ میلیون دلار جریمه میکند

کمسیون اروپا امروز اعلام کرد که آنها شرکت ماکروسافت را بدلیل عدم اجرای وعده خود در اطلاع به کاربران ویندوز برای انتخاب مرورگر مورد علاقه خود، حدود ۵۶۱ میلیون یورو یا ۷۳۲ میلیون دلار جریمه خواهد کرد.

اروپا نگران قرار گرفتن مرورگر اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت در موقعیتی ممتاز است و دلیل این جریمه نیز همین موضوع می باشد. یکی از مسئولین اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد که شرکت ماکروسافت اولین شرکتی است که به توافقنامه ای که خود بطور داوطلبانه قبول کرده است عمل نمی کند. این توافقنامه برای مدت ۵ سال (از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴) امضا شده بود.

Europe has fined Microsoft 732 million dollars

Europe has fined Microsoft 732 million dollars

براساس این توافقنامه، شرکت مایکروسافت با نشان دادن یک پنل انتخاب مرورگر به کاربران خود موافقت کرده بود. پنلی که در آن انواع مرورگرها به کاربران در هنگام نصب یک نسخه از ویندوز پیشنهاد داده می شود و کاربر براساس سلیقه خود نوع مرورگر را انتخاب میکند.

این قانون برای نسخه های دسکتاپ ویندوز اجرا می شود، اما هنوز مشخص نیست که آیا اتحادیه اروپا رویکرد مشابهی را برای نسخه موبایل این سیستم عامل هم در نظر می گیرد یا خیر. در حال حاضر اندروید و iOS اجازه استفاده از انواع مرورگرها را می دهند، در صورتیکه کاربران ویندوز فون تنها می توانند از اینترنت اکسپلورر استفاده کنند.

 

 

tablighat

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *