کنترل پنل کلاسیک در ویندوز۸

tablighat
کنترل پنل کلاسیک در ویندوز8

کنترل پنل کلاسیک در ویندوز۸

کنترل پنل کلاسیک در ویندوز۸

یکی از تغییرات عمده در رابط کاربری مترو ویندوز۸،مربوط به کنترل پنل آن است،کنترل پنل در این نسخه از ویندوز تغییرات زیادی داشته و ابزار های بیشتری را نیز در خودجای داده است;اما کاربران بسیاری وجود دارند که استفاده از منترل پنل کلاسیک ویندوز۷ را ترجیح می دهند و به دنبال راهی برای استفاده آسان از این کنترل پنل قدیمی بجای کنترل پنل مترو براحتی از نوارcharmقابل دسترسی است،در صورتی که هیچ ابزار خاصی برای دسترسی به منترل پنل کلاسیک از صفحه شروع وجود ندارد.چنانچه اصرار دارید از کنترل پنل کلاسیک ویندوز۷ در ویندوز۸استفاده کنیدو دسترسی این ابزار برای شما آسان شود،می توانید با طی مراحل زیر،میانبری را برای دسترسی به این ابزار به صفحه شروع ویندوز۸ اضافه کنید:

۱-روی دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینهShortcutرا از منوی Newانتخاب کنید.

۲-در این مرحله پنجره ای به نمایش در می آید که باید مسیر میانبر جدید را در آن مشخص کنید.مسیر زیر را در کادر مربوطه وارد کرده و با کلیک روی گزینه Nextمراحل کار را دنبال کنید.

برای مشاهده آدرس میانبر برویExpelorer Addressکلیک کنید.

۳-در این مرحله باید عنوانی را به میانبر جدیدتان اختصاص دهید(به عنوان مثال می توانید از عباراتی همچونControl Panelیا Classic Control Panelاستفاده کنید).

۴-به محض انجام این مراحل،میانبر جدید روی دسکتاپ ظاهر می شود و با دوبار کلیک روی آن می توانید از کنترل پنل کلاسیک استفاده کنید.

همان طور که مشاهده می کنید آیکون این میانبر هیچ شباهتی  به آیکون کنترل پنل ندارد.برای تغییر این آیکون باید مراحل  زیر را به انجام برسانید:

۵-روی آیکون جدیدتان راست کلیک کرده و گزینهPropertiesرا انتخاب کنید.

۶-روی گزینهbrowseکلیک کرده و فایلShell32.dllاز مسیر زیر انتخاب کنید:

C:\Windows\System32

۷-آیکون کنترل پنل را از میان آیکون های به نمایش در آمده انتخاب کنید و با کلیک بروی OKانتخاب خود را نهایی کرده و با کلیک روی Applyتغییرات را اعمال کنید.

پس از طی مراحل فوق باید میانبر خود را به صفحه شروع ویندوز سنجاق کنید.

۸-روی آیکون کنترل پنل در دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه pin to startرا انتخاب کنید.

اگر تمامی مراحل را بدرستی انجام داده باشید به شما تبریک می گوییم.از این پس می توانید کنترل پنل کلاسیک را از محیط مترو در ویندوز ۸بسادگی مورد استفاده قرار دهید.

Click

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *