گلکسی تب به خوبی آیپد نیست

tablighat

کمتر کشوری وجود دارد که اپل و سامسونگ در آن درگیر دادگاهی نبوده باشند. اخیرا سامسونگ در چندین دادگاه در کشورهای اروپایی مانند هلند به پیروزی دست یافته است اما یکی از دادگاه هایی که بسیار مورد توجه قرار گرفت در کشور انگلستان بود که نه تنها قاضی دادگاه اعلام کرد که سامسونگ در طراحی گلکسی تب های خود از آیپد الگو برداری نکرده است بلکه به نوعی به اپل دستور دارد تا به خاطر ادعای باطل خود از سامسونگ عذرخواهی کند.

همانطور که انتظار میرفت اپل به این رای دادگاه اعتراض کرد و آن را ناعادلانه خواند و خواستار تجدید نظر شد که چند روز پیش نتیجه بررسی مجدد آن منتشر شود و باز هم قاضی دادگاه رای به محکومیت اپل و معذرت خواهی رسمی از سامسونگ داد.

امروز اپل بر روی وب سایت رسمی خود بیانیه ای را منتشر کرده است که به نوعی هوشمندانه، در حالی که نمیتوان آن را یک معذرت خواهی واقعی خواند از سامسونگ عذرخواهی کرده است.

سادگی کم نظیر محصولات اپل بسیار قابل توجه میباشد. بطور کلی دارای طراحی صاف و صفحه ای شیشه ای در جلوی آن میباشد و لبه های باریک و پشت آن خالی است. طبیعی است که لبه های منحنی شکل در گوشه و کنار آن وجود دارد و همین باعث میشود که کاربر بخواهد آن را آگاهانه انتخاب کند و نگه دارد. این دستگاهی ساده و صاف میباشد که تاکنون آن را نداشته اید و بطور کلی دستگاهی فوق العاده است.

اما تصویر کلی از دستگاه های گلکسی سامسونگ اینگونه میباشد. صفحه ای شیشه ای در جلو که بسیار شبیه به خانواده تبلت های اپل میباشند، اما گلکسی تب ها بسیار نازک هستند و دارای جزئیاتی نامعمول در پشت آنها. بطور کلی آنها طراحی و سادگی که محصولات اپل دارند را ندارند و دستگاه های فوق العاده ای نمیباشند.

بنظر میرسد که اپل تلویحا اعلام میکند که شاید گلکسی تب تا حدودی شبیه به آیپد باشد اما بطور قطع کپی شده از آن نیست. نظر شما در مورد پیام اپل یا به نوعی معذرت خواهی این شرکت از سامسونگ چیست؟ رقابت و به نوعی دشمنی این شرکت با یکدیگر را میتوان در نحوه حتی معذرت خواهی آنها نیز مشاهده کرد. اینطور نیست ؟

Apple

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *