۵۵ درصد سهم اپل و سامسونگ در بازار اسمارتفونها

tablighat

مدتی پیش بود که خبری منتشر شد که در آن اعلام شده بود که کل سود در بازارهای تلفن های همراه در اختیار اپل و سامسونگ می باشد. اما امروز گزارش جدیدی در این زمینه منتشر شده است که باز هم قدرت این دو شرکت در بازار تلفن های همراه را نشان می دهد.

براساس تحقیقات ABI، شرکت های اپل و سامسونگ در سه ماهه اول سال ۲۰۱۲، حدود ۵۵ درصد از بازار جهانی اسمارت فون ها را در اختیار دارند (عرضه اسمارتفون ها)، اما آن چیزی که چشمگیرتر است این موضوع است که آنها در همان دوره مشابه حدود ۹۰ درصد از سود تولید در همان بخش را در اختیار خود گرفته اند.

همچنین یک سئوال اصلی این است که در این تحقیقات ABI، کدام شرکت توانسته است بعد از این دو شرکت خود را در مکان سوم قرار دهد. براساس این گزارش، نوکیا و RIM رتبه های بعدی را در اختیار دارند. سونی نیز جاه طلبی خود را معرفی اسمارت فون های مقرون بصرفه ای که اخیرا معرفی کرد نشان داد. همچنین دو قدرت بزرگ چینی در این زمینه یعنی Huawei و ZTE نیز وجود دارند که در رده های بعدی قرار می گیرند.

با توجه به این گزارش، به نظر می رسد که نیمه دوم امسال بسیار جالبتر باشد. نظر شما در این مورد چیست؟

گزارش اصلی : Apple and Samsung Garner 50% of Global Smartphone Market and 90% of Its Profits | Press Release | ABI Research

Gsmarena

pcwar

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *