جلوگیری از هک مودم یا وای فای

tablighat
هک وای فای

هک وای فای

اگر هک شدیم چه کنیم ؟؟؟

این روز ها هک شدن مودم های وای فای و استفاده از اینترنت به صورت غیرمجاز رایج شده است.

اگر هک شدیم چه کار کنیم ؟ علم و دانش ما ، ما را در برابر حملات و مشکلات محافظت می کند. نکته مهم این است ، که اگر ما همین اصول اولیه را رعایت کنیم جلوی حجم عظیمی از این حملات و مشکلات گرفته می شود. در این صورت احتیاجی به خیلی از کار های پیشرفته نیست. یعنی اگر ما اصول اولیه و ساده ترین قواعد مربوط به امنیت را رعایت کنیم بسیاری از مشکلات در حدود ۷۰% حل می شود و برای آن ۳۰ % باقی مانده می شود برنامه ریزی دیگری کرد که قاغدتا شامل مردم عادی نمی شود.بیشتر شامل بانک های داده ، مراکز تصمیم گیری و امثال اینها می شود که قطعا از افراد متخصص استفاده می کنند. برای افراد عادی رعایت اصول اولیه غالب مشکلات را حل می کند و در صورتی که بعد از آن مشکلی به وجود بیاید ، قطعا نهاد های تخصصی مثل پلیس فتا  متخصصان امنیت رایانه می توانند مشکل را خیلی راحت تر حل کنند. وظیفه ما به عنوان کاربران اصلی جامه این است که جلوی مشکلات ساده را با روش های ساده بگیریم.

پسورد کلید ورود

در صورتی که کارمند اپراتور ارائه دهنده خدمات به شما پیشنهاد می کند که پسورد خود را تغییر ندهید و از پسورد Default یا پایه استفاده کنید به هیچ عنوان چنین موضوعی را نپذیرید.به طور مثال ، وقتی به خانه جدید نقل مکان می کنید کلید و قفل در را تعویض می کنید ، عوض کردن پسورد نیز اولین و مهم ترین راه برای ایجاد امنیت در فضایی است که خودتان از آن استفاده می کنید و متاسفانه بی توجهی به این موضوع و استفاده از این فضا علاوه بر ضرر و زیان مالی ، بار حقوقی سنگینی را برای کاربر به همراه خواهد داشت . پس باز هم تاکید می شود ، تغییر پسورد اولین کاری است که باید انجام شود.

بی خیال وای فای عمومی

اطلاعات شخصی خود را روی شبکه وای فای عمومی قرار ندهید. این اتفاق اشتباه رایجی است که اکثر کاربران نسبت به آن بی توجه اند. شبکه های وای فای عمومی در هتل ها ، فرودگاه ها ، آرایشگاه ها ، کافه ها ، سمینار ها ، مراکز علمی و محل برگزاری همایش ها و مکان هایی نظیر اینها در معرض حملات هکر ها هستند و راهی برای تشخیص و آگاهی نسبت به این موضوع وجود ندارد. در نتیجه از چک کردن اطلاعاتی نظیر ایمیل و حساب های بانکی در این مکان ها جدا خودداری کنید و خخطر حمله اتکر ها را جدی بگیرید.

پی سی دراپ

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *