DARPA دوربینی گیگاپیکسلی ساخت

tablighat

DARPAکه معمولا مشغول ساختن ربات های مختلف می باشد، آخرین پروژه خود که یک دوربین گیگاپیکسلی را به نمایش گذاشت. همانطور که مشخص است این دوربین تصاویری به مراتب با وضوح و رزولوشن بالاتری نسبت به آن چیزی که انسان می بیند می تواند بگیرد.

تاکنون DARPA دوربین های ۰.۹۶ و ۱.۴ گیگاپیکسلی را مورد آزمایش قرار داده است و آنها برنامه هایی برای ادامه تحقیقات خود در مورد این فن آوری دارند و امیدوارند بتوانند به ۱۰ تا ۵۰ گیگاپیکسل در این زمینه برسند. شاید نیازی به گفتن نباشد که هر ۱ گیگاپیکسل ۱۰۰۰ مگاپیکسل یا ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ پیکسل می باشد.

در این دوربین از ۱۰۰ تا ۱۵۰ عدد دوربین میکرو برای ایجاد تصویر عریض پانوراما با وضوح و رزولوشن بسیار بالا استفاده می گردد. در واقع این بخشی از یک پروژه بزرگتر با نام AWARE می باشد و این پروزه برای این طراحی می شود تا کمکی به بهبود چشم انداز در بخش نظامی باشد.

در حال حاضر این دوربین دارای ابعادی ۲.۵ فوت مربعی است. با کسب اطلاعات و تحقیقات بیشتر در این زمینه ، قطعا حجم آن کمتر خواهد شد و به مراتب کاربردهای بیشتری نیز خواهد داشت.

Ubergizmo

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *