شایعه رفع فیلترشبکه اجتماعی Wechat

tablighat

Wechat

Wechat

Wechat شبکه اجتماعی است که به تازگی شایعه شده فیلتر این برنامه برداشته شده

این روزها در شبکه های اجتماعی مختلف شایعه ای مبنی بر این که فیلتر نرم افزار پرطرفدار Wechat  برداشته شده فضای مجازی را پر کرده است.خوب طبق بررسی های انجام گرفته متوجه آن شدیم که این خبر تنها یک شایعه است.

زمانی که شما نرم افزار محبوب Wechat رو بروی دستگاه اندرویدی و یا اپلی خود نصب می کنید، حدودا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه پس از ثبت نام این نرم افزار از کار می افتد و به شما خطای ۱۴۰۴ را نمایش می دهد و یا اینکه نرم افزار اعلام می کند شبکه اینترنت شما دچار مشکل است و شما توان دسترسی به سرور برنامه را ندارید.

اما چرا این شایعه در بین شبکه های اجتماعی مختلف منتشر شده است را هنوز متوجه نشده ایم.وی‌چت یک شبکه اجتماعی موبایل‌ بنیان است که توسط شرکت tencent چین طراحی و ساخته شده و بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر دارد. که در دی ماه سال ۱۳۹۲ توسط کار گروه محتوای مصادیق مجرمانه و فیلترینگ ایران مسدود شد.مقامات دولتی دلیل مسدودی این نرم افزار پرطرفدار را سوء استفاده افراد و ناحنجاری در جامعه خواندند و دستور مسدود سازی این برنامه را صادر کردند.

در این بین شایعه ای مبنی بر این که دلیل فیلتر شدن Wecaht ضرر و زیان وارده به شرکت های مخابراتی بوده و باعث کاهش سود شرکت های همراه اول ، ایرانسل ، تالیا شده است.اما رد کردن این شایعه بسیار آسان است چرا که نرم افزار های دیگری مانند وایبر ، لاین ، بی تاک و… وجود دارد که بنا بر این شایعه این برنامه ها نیز باید مسدود می شدند.

این شبکه اجتماعی حدود ۲سال است که فیلتر شده به نظر شما فیلتر کردن شبکه های اجتماعی لازم است ؟؟؟

منتظر دیدگاه شما پی سی دراپی ها هستیم …

پی سی دراپ

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *