آیفون های اپل آسان تر یافت می شوند

tablighat

آیفون 6 و آیفون 6 پلاس

آیفون های اپل را به راحتی با Find My iPhone پیدا کنید

براساس گزارش اخیری که وب سایت FCC منتشر کرده است، سرقت گوشی های هوشمند نسبت به گذشته بسیار بدتر شده است.به طوری که در سال ۲۰۱۲ حدود ۱٫۶ میلیون گوشی در ایالات متحده آمریکا به سرقت رفته بود.در سال ۲۰۱۳ میلادی نیز حدود ۳٫۱ میلیون گوشی به سرقت رفته است.

ایالت سان فرانسیسکو، که به نوعی پناهگاه تکنولوژی و پیشرو در فناوری به حساب می آید بیشترین آمار دزدی اسمارت فون ها یعنی چیز در حدود ۵۹% را به خود اختصاص داده است.جالب است که بدانید گوشی ربایی در شهر نیویورک هم دست کمی از سان فرانسیسکو ندارد و درصد دزدی بالایی را در این کشور نشان می دهد.

بهترین راه حلی که FCC در نظر گرفته استفاده از تلفن های هوشمند اپل یا همان آیفون است.

این یک راز مخفی نیست که اکثر دزدان هدفشان دزدیدن آیفون اپل است . چرا که نسبت به تلفن های هوشمند دیگر از ارزش نسبتا بالاتری برخودار است.که حتی در شهر نیویورک یک ترکیب اختصاصی برای سرقت آیفون از سوی دزدان در نظر گرفته شده است.

هرچند قبل از انتشار این گزارشات اقدامات امنیتی اپل در دسترس بود و از قفل ها و ابزار های امنیتی بسیاری نیز برخوردار بود.به گفته FCC: آمار ها نشان می دهد که اقدامات امنیتی اپل که یکی از راه حل های موثر آن Find My iPhone است بسیار تاثیر گذار بوده و باعث کاهش سرقت های تلفن های هوشمند این شرکت شده است.

همچنین گزارش ها نشان می دهد ۲۲% از مردم از نرم افزار های امنیتی به مانند ثبت آخرین مکان و یا نرم افزار های مکان یابی مختلف استفاده می کنند تا در صورت مفقد شدن یا دزیده شدن تلفن هوشمند خود بتوانند آن را بیابند اما ۳۴% از مردم هیچ گونه اقدامات امنیتی را در این موارد رعایت نمی کنند.

Find My iPhone

به گزارش پلیس نیویورک در ۵ماه اول سال ۲۰۱۴، سرقت آیفون ها ۱۹% کاهش یافته که با توجه به گزارش وب سایت FCC زمانی که شرکت اپل محصولات و نرم افزار های جدیدش را رونمایی کرد این کاهش سرقت به ۲۹% رسیده است.

این گزارش ها نشان می دهد ۶۹% از تلفن های هوشمند دزدیده شده در سان فرانسیسکو آیفون بوده است که پس از اقدامات امنیتی شرکت اپل این آمار به ۳۸% کاهش پیدا کرده است.همچنین خبرها از لندن هم به گوش می رسد که با فعال سازی نرم افزار امنیتی Find My iPhone سرقت آیفون های این شهر هم به ۲۴% کاهش یافته است.

آیپد ایر 2

به اندازه کافی برنامه های ضذ دزدی برای سیستم عامل های مختلف در دسترس است.(بعدا به طور اختصاصی درباره مدیریت دستگاه های اندرویدی صحبت خواهیم کرد)، اما هیچ آماری از چگونگی موفقیت آمیز بودن این اقدام در دسترس نیست. آیفون های اپل ممکن است یک هدف بزرگ باشند اما ما می خواهیم ببینیم شرکت های دیگر در این رابطه چه اقداماتی را در نظر گرفته اند.

طبق آمار و نتایج بالا که از سوی وب سایت FCC منتشر شده بود و نشان می داد آمار دزدیده شدن تلفن های هوشمند در ایالات متحده نیز بالاست پس اگر از کاربران iPhone هستید حتما از ابزار امنیتی Find My iPhone استفاده کنید تا در صورت مفقود یا دزدیده شدن بتوانید دستگاه خود را بیابید.جالب است بدانید که این ابزار اپل در ایران نیز قابل استفاده است.

SlashGear

 

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *