ربات های امنیتی مستقل

tablighat
ربات های امنیتی knightscope

ربات های امنیتی knightscope

ربات های امنیتی مستقل به اندازه یک انسان واقعی بزودی در همه جا

دیگر شما در آینده شاهد مامورین امنیتی نخواهید بود چرا که قرار است ربات های امنیتی جای آن ها را پر کنند.پس از گذشت حدود یک سال، شرکت Knightscope موفق به تولید یک ربات امنیتی با نام K5 شده است که از لحاظ قدی به اندازه یک انسان کامل ( ۵ فوت ) است.

این ربات خود مختار برای محافظت از قطعات و وسایل های انسان ها طراحی شده است.این ماشین نیاز به کمی آموزش اولیه دارد که چگونه با استفاده از ویژگی های خود از آن ها محافظت کند.این ربات به کمک ویژگی های GPS و لیزر های خود می تواند خودش را با محیط اطراف خود وفق دهد تا به راحتی بتواند در محل که در آن حضور دارد به حرکت در آید.

ربات K5 دارای ۴ دوربین در اطراف و همچنین حسگر های محیطی است که در صورت آتش سوزی و یا نشت گاز آن را تشخیص و هشدار دهد.این ربات برای برقراری ارتباط از وای فای و اینترنت شبکه موبایل استفاده می کند و می تواند اطلاعاتی از قبیل تصاویر و یا اخطار های امنیتی را از طریق WiFi یا اینترنت شبکه موبایل ارسال کند.

تنها تا پایان سال فقط ۴ دستگاه از این ربات ها قرار است تولید شوند.در حالی که اگر بخواهیم از این دستگاه بخواهیم در جاهای مختلف استفاده شود نیاز به تولید بیشتر این ربات است.اگر این ربات ها بخواهند به عنوان یک نگهبان عمل کنند باید طراحی ساختمان های امنیتی تغییر دهیم.

ربات های امنیتی K5 مستقل از انسان می توانند در مواردی به غیر از امنیت به عنوان یک کمک دهنده به مجروحین کمک کنند.ممکن است در ابتدا برقراری ارتباط کارکنان با این ربات ها کمی سخت باشد اما این نکته را باید در نظر داشت این دستگاه های جدید ارزشمند هستند و می توانند پیشنمایی از آینده باشند.

Engadget

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *