تلفن های عمومی به WiFi مجهز می شوند

tablighat

کیوسک تلفت عمومی

کیوسک های تلفن عمومی برای WiFi شهری فعال می شوند

حتما دقت کرده اید که در سال های اخیر استفاده از تلفن های عمومی کم تر شده است. یادتان هست تا همین یک دهه قبل برای استفاده از باجه های تلفن گاهی باید مدت طولانی در صف می ماندیم ، اما امروزه به مدد توسعه ابزار های ارتباطی به خصوص تلفن همراه استفاده از این باجه ها به حداقل رسیده است. به همین دلیل ظاهرا شرکت مخابرات در حال تصمیم گیری برای تغییر کاربری این باجه هاست که تعداد آن ها هم کم نیست.

به گفته داود زارعیان سخنگوی شرکت مخابرات ایران در حال حاضر ۱۶۷ هزار کیوسک تلفن عمومی در کشور فعال است که بنابر آخرین آمار های ارائه شده ، هر تلفن به طور میانگین ماهانه ۳۳ هزار تومان درآمد و ۳۰ هزار تومان هزینه دارد. سخنگوی شرکت مخابرات در همین زمینه از احتمال استفاده از کیوسک های تلفن عمومی برای wifi خبر داده و گفته است : استفاده از تلفن های همگانی در حال حاضر در کشور به حداقل رسیده و بر همین اساس طی سالهای گذشته هر سال تعدادی از این کیوسک ها از سطح شهر جمع آوری شده است

اما در نهایت شرکت مخابرات ایران در این خصوص  به این نتیجه رسیده که این کیوسک ها حفظ شوند و در نهایت در کاربری آن ها تغییراتی ایجاد شود. به گفته زارعیان ، یکی از کاربری هایی که احتمال دارد در آینده برای این کیوسک ها مورد توجه قرار گیرد، استفاده از کیوسک های تلفن عمومی برای  توسعه وای فای شهری خواهد بود.

کیوسک تلفت عمومی

کیوسک تلفت عمومی

طی سال های اخیر و با توجه به کاهش استفاده مردم از تلفن های همگانی میزان به صرفه بودن آن ها جای پرسش های مبنی بر توجیه اقتصادی کیوسک ها برجا گذاشته است. گفته می شود طبق مقررات موجود شرکت مخابرات ایران مکلف است برخی خدمات را نیز در کنار کار های روزمره و اقتصادی خود مورد توجه قرار دهد که خدمت رسانی از طریق تلفن های عمومی و همگانی یکی از این موارد به شمار می رود.

طبق اظهارات مدیران مخابراتی این گونه به نظر می رسد که در حال حاضر هزینه های مربوط به این کیوسک ها اگر بیشتر از درآمد آنها نباشد کمتر هم نیست و شاید همین دلیل است که موجب شده کشورهای مختلف ایده های متنوعی در این زمینه به کار گرفته و تلاش کنند کیوسک هایی باشکل و شمایل جدید و خلاقاته وارد شهر ها کنند تا شاید به این طریق علاوه بر ایجاد تغییر در ظاهر شهر مردم را هم به استفاده بیشتر از این دستگاه ها ترغیب کنند. اکنون استاندارد جهانی در این زمینه یک تلفن به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است که این آمار در ایران حدود ۳.۵ است.

 

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *