بررسی اینترنت همراه ۴G ایرانسل

tablighat

4G ایرانسل

۴G ایرانسل نسبت به استاندارد های جهانی نسبتا بی کیفیت است

شرکت ایرانسل ابتدا نسل سوم اینترنت همراه خود را به صورت آزمایشی بر روی شبکه خود اجرا کرد و هم اکنون اکثریت شهر های تحت پوشش این شبکه از اینترنت ۳G بهره مند هستند.

ایرانسل از ابتدای آذر۹۳ شروع به تبلیغ و ارسال پیامک های انبوه مبنی بر استفاده کاربران برخی شهر ها از آخرین نسل از اینترنت همراه ، ۴G یا همان LTE کرده است.در مطالب گذشته درباره این تکنولوژی و استاندارد های آن مقاله ای را منتشر کردیم.

پس از برگزاری نمایشگاه الکامپ تصمیم گرفتیم بررسی نسل چهارم از این تکنولوژی را در غرفه ایرانسل به همراه غرفه دارانش انجام دهیم و نتایج آن را برای شما به صورت یک مطلب به روی قلم بیاوریم.

به غرفه ایرانسل در الکامپ ۲۰۱۴ سر زدیم ، شرکت ایرانسل برای به نمایش گذاشتن شبکه LTE خود تلفن های هوشمند و تبلت هایی را در غرفه قرار داده بود که بازدیدکنندگان می توانستند با دستگاه متصل به ۴G آن را امتحان کنند.

ابتدا اینترنت همراه ایرانسل را از طریق تبلت سامسنوگ امتحان کردیم از طریق ابزار Speed test ، پینگ ۶۰ میلی ثانیه و سرعت دانلود بر روی ۱۱٫۲ مگابایت و آپلود بر روی ۲٫۵ مگابایت قرار داشت.

متاسفانه مسئولین حاضر در غرفه اجازه گرفتن عکس و یا تهیه یک اسکرین شات را به ما ندادند ،  طبق قوانین تنظیم مقررات رادیویی کشور، ما از ایرانسل انتظار اینترنت ۸۰ مگابایتی را نداریم ولی طبق استاندارد های جهانی پینگ ۶۰ میلی ثانیه بسیار بالا است و باید به ۱میلی ثانیه برسد.

4G ایرانسل

در همان جا یک تلفن هوشمند Nokia Lumia 920 بود که تصمیم گرفتیم با آن هم یک تست سرعت رو انجام بدیم . پس از تست سرعت از طریق برنامه Speed Test پینگ همان ۶۰ میلی ثانیه اما سرعت دانلود بسیار کاهش یافت و مقدار ۲ مگابایت دریافت و ۲٫۵ مگابایت آپلود یا همان ارسال اطلاعات را نشان می داد.

اسمارت فون نوکیا از تبلت سامسونگ فاصله کمی داشت.اما تغییرات سرعت بسیار زیاد بود و هنوز دلیل چنین تفاوت را متوجه نشده ایم.

در کل شرکت ایرانسل برای علاقه مندان به آخرین نسل از خدمات اینترنت همراه ۴G (LTE) را ارائه کرد اما متاسفانه بررسی ها نشان داد که نسل چهارم ایرانسل کیفیت لازم را ندارد و اصلا لازم به ارائه ای نسل نبود چرا که نسل سوم توانایی انتقال تا ۲۰ مگابایت را دارد پس چرا بدون هیچ دلیلی باید هزینه ها را افزایش دهیم.

irancell

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *