آیا رایتل به شبکه ۴G نیاز دارد؟

tablighat

رایتل

رایتل آخرین نسل سوم (۳/۷۵) را ارائه می کند آیا به ۴G یا همان LTE نیاز دارد؟

این سوالی بود که ما امروز از رایتلی ها پرسیدیم و آن ها به این سوال ما پاسخ خوبی را دادند.رایتل یکی از اپراتور های مخابراتی است که فعالیت خود را در سال ۱۳۸۹ به عنوان اپراتور سوم در ایران آغاز به کار کرد و تاکنون پیش رفت های خوبی را به همراه داشته است البته انتظارات ما بیشتر از آن بود.

امروز در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۴ از یکی از کارکنان پاسخگو در خدمات مشترکین رایتل ، این سوال را پرسیدیم که با توجه به کسب مجوز ارائه خدمات ۴G توسط برخی اپراتور های دیگر مانند ایرانسل و همراه اول آیا رایتل نیز به نسل چهارم ارتباطات نیاز دارد یا خیر؟

متصدی رایتل این گونه پاسخ داد: شرکت رایتل از آغاز به کار از نسل آخر فناوری ۳G یا همان ۳/۷۵ مجهز بوده و تاکنون سعی کرده ایم تماس صوتی و اینترنتی با کیفیت را در اختیار مشترکین قرار دهیم.به طور معمول در نسل ۳ می توان اینترنتی بر روی پهنای باند ۲۰ مگابایت بر ثانیه را به کاربران ارائه نمود و فقط سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور باید این اجازه را به ما بدهد.

وی در ادامه افزود: هم اکنون تلفن های هوشمند که از نسل ۴ یا همان LTE پشنیبانی می کنند بسیار اندک هستند و چرا ما باید مشترکین خود را محدود کنیم؟! ما بیشترین هدف خود را بر روی گسترش آنتن دهی و کیفیت ارائه اینترنت متمرکز کرده این و فعلا نیازی به ارائه نسل چهارم نمی بینیم.

سوال دیگری که ممکن است سوال خیلی از رایتلی ها باشد ، چرا پوشش شبکه ای رایتل به کندی گسترده می شود ؟

یکی از کارکنان رایتل گفت: ما به شدت در حال کار بر روی این مشکل هستیم که هرچه سریع تر شبکه ی خود را گسترش دهیم اما مشکلاتی چون تحریم ها و دیرکرد در دریافت دکل ها سرعت ما را در نصب دکل ها دچار کندی کرده است.همچنین نگهداری دکل ها نیز بسیار پر هزینه است چرا که اشخاصی به دزدی از لوازم داخل دکل می پردازند که کار را برای ما سخت تر می کنند.

البته طبق قانونی که در سال ۱۳۸۶ تصویب شد ، بنابراین شد که اپراتور سوم رومینگ ملی را در کشور راه اندازی کند و طبق این قانون شرکت رایتل دست بکار شده و رومینگ ملی را با اپراتور های دیگر افتتاح کردند که اگر مشترکی از آنتن دهی دکل های رایتل خارج شد از خدمات اپراتور های دیگر از طریق رومینگ ملی استفاده کند.

هر اپراتوری در شروع کار با مشکلات فراوانی مواجه اند و شرکت رایتل هم با رویارویی با تحریم های اقتصادی مشکلاتش چندین برابر شده و از مشترکین خود خواستند صبوری کنند تا بزودی تمام مشکلات این شرکت نیز به مانند اپراتور های دیگر برطرف شود.

 رایتل

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *