صحبت های وزیر ارتباطات درباره اینترنت و اپراتور ها

tablighat
وزیر ارتباطات محمود واعظی

صحبت های واعظی درباره اینترنت

اینترنت شبکه های موبایلی بصرفه نیست از بسته های دیتا استفاده کنید

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در جلسه ی رفتن به IPV6 درباره تعرفه های موبایل که چندی پیش صدای بسیاری از کابران را در آورده بود گفت: این تعرفه ها هنوز به طوری قطعی تصویب نشده است.

واعظی در ادامه گفت: قصد داریم برای نهایی شدن قیمت گذاری تعرفه های موبایل از نظر سنجی کاربران استفاده کنیم.همچنین در ادامه افزود: به تازگی اپراتور ها بسته های اینترنتی با تعرفه های مختلفی را به کاربران پیشنهاد داده اند اما ویرایش نهایی تعرفه ها تا دو هفته آینده صورت می گیرد.

به تازگی اختلالاتی در شبکه های موبایل علل خصوص اپراتور همراه اول ایجاد شده و مشترکان این شبکه مخابراتی گفته اند که در چند روز اخیر در ارسال پیامک به مشکل برخورده اند.واعظی در این باره گفت:موضوع اختلال مربوط به شرکت همراه اول نسبت به ۲ اپراتور دیگر بوده آن هم به دلیل گستردگی است.

در ادامه گفت: هماهنگی های لازم در این زمینه بین ما و همراه اول انجام شده و امید واریم این مشکل تا حدود یک ماه دیگر بر طرف شود.وی در جواب به سوالی در خصوص اختلال در اس ام اس ارسالی از سوی شبکه های اجتماعی گفت:

سیاست دولت این است که مردم از شبکه های اجتماعی مناسب استفاده کنند هر چند از نظر اقتصادی برای مقرون به صرفه نیست اما قصد مسدود سازی آن ها را هم نداریم.واعظی در پاسخ به سوال اینکه آیا راه کاری برای افزایش سرعت اینترنت در پیش دارید یا خیر؟ گفت:

افزایش سرعت اینترنت برای مراکز عمومی ، دانشگاه ها و استفاده های اقتصادی جزو برنامه های اصلی ما بشمار می آید.اما تا زمانی که شبکه ملی اطلاعات را اجرایی نکنیم این قول را نمی توانیم بدهیم که سرعت اینترنت برای کاربران افزایش یابد.

وی در پاسخ به اجرایی شدن فیلترینگ هوشمند چنین پاسخ داد:همان طور که تولید کننده های محتوای غیر اخلاقی در صدد ارتقاء خود هستند مانیز با بهره گیری از سیستم فیلترینگ هوشمند پیش بینی می کنیم تا شش ماه دیگر به طور کامل بتوانیم این سیستم جدید را راه اندازی کنیم.

واعظی در ادامه افزود: برای ارتقاء سیستم هوشمند فیلترینگ شبکه های اینترنتی، ماه گذتشه توافق نامه ای ماین شرکت ارتاباطات زیر ساخت و پژوهشگاه  فن آوری اطلاعات و ارتباطات مبادله شده است.

وی در پاسخ به سوال اینکه چرا واردات پهنای باند را به مراکز خصوصی نمیسپارند افزود: پهنای باند از زمانی که وارد کشور شود و به دست کاربران و استفاده کنندگان از اینترنت برسد مراحل مختلفی را تحت نظارت شرکت ارتباطات زیر ساخت است.اما وزارت ارتباطات  از هر شرکتی که پهنای باند را در گیت وی به ما بفروشد استقبال می کند.

Irannsr

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *