۳ گام قبل از فروش تلفن همراه

tablighat

پاکسازی اطلاعات گوشی

تلفن همراه خود را قبل از فروش حتما به طور کامل پاکسازی کنید

اگر قصد فروش تلفن همراه تان را دارید اما نگران اطلاعات ذخیره شده روی آن هستید حتما این مثاله را قبل از فروش تلفن همراه خود دنبال کنید. هنگام فروش تلفن همراه ، تنها پاک کردن محتویات بعد ها به راحتی قابل بازگردانی هستند. در تلفن همراه اندرویدی در قسمت تنظیمات گزینه ای وجود دارد که به وسیله آن کاربر می تواند تلفن همراه خود را به حالت تنظیمات کارخانه بازگرداند و به اصطلاح Factory Reset کند.

در ادامه چند روش ساده برای پاکسازی اطلاعات را به شما آموزش می دهیم.

گام۱: رمز گزاری

پیشنهاد می شود قبل از آنکه کاملا اقدام به پاک سازی تلفن همراه خود کنید اطلاعات موجود در آن را رمزگزاری کنید.این کار باعث می شود حتی اگر پاکسازی کامل تلفن همراه نیز تمام اطلاعات را حذف نکند ، دسترسی به اطلاعات رمز گزاری شده تنها توسط رمز عبور امکان پذیر باشد.

برای این کار کافیست به قسمت تنظیمات تلفن همراه اندرویدی خود وارد شوید و بر روی گزینه Security کلیک کنید در این منو ، گزینه Encrypt Phone را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.

گام۲: پاکسازی کلی

قدم بعدی پاک کردن کامل اطلاعات تلفن همراه یا همان فکتوری ریست است. نکته: قبل از انجام این کار یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

برای این کار وارد منوی تنظیمات شوید و در آن قسمت گزینه Backup & Reset را انتخاب کنید. سپس روی Factory Data Reset کلیک کنید تا فرآیند پاک سازی و برگرداندن تنظیمات به حالت کارخانه آغاز شود.

گام ۳: لود فایل های ساختگی

اگر مراحل اول و دوم را انجام دادید ، دیگر دلیلی برای نگرانی وجود ندارد اما اگر باز هم نگران اطلاعات خود هستید پیشنهاد می کنیم یک سری فایل های غیر ضروری مانند چند عکس ساختگی را در تلفن همراهتان کپی کنید و پس از آن عمل پاکسازی اطلاعات را مانند مرحله دوم مجددا تکرار کنید.این عمل باعث می شود تا دسترسی به اطلاعات شخصی شما دیگر غیر ممکن شود زیرا فایل های قدیمی شما زیر لایه جدیدی از فایل های ساختگی پنهان می شود و نمی توان به آن ها دسترسی پیدا کرد.

 

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *