ترفند های مخفی در ویندوز مایکروسافت

tablighat
مایکروسافت ویندوز

مایکروسافت ویندوز

ویندوز مایکروسافت و ترفند های مختلف که خیلی ها از آن خبر ندارند

امروزه دیگر تقریبا همه می دانن که چطور باید از ویندوز استفاده کرد.با این حال هنوز هم خیلی ها در مورد قابلیت های مخفی سیستم عامل اطلاعات کمی دارند.حتی مایکروسافت هم به صورت رسمی اطلاعات کمی در این زمینه منتشر می کند.

بزرگ نمایی دسکتاپ

همان طور که می دانید برای بزرگ نمایی در هر محیطی کافی است از کلید (+)+Ctrl برای بزرگ نمایی یا (-)+Ctrl برای کوچیک نمایی استفاده کرد اما ویندوز در عین حال ابزار اختصاصی موسوم magnifier دارد که می تواند به شما در بزرگ نمایی بخش های خاصی از تصویر کمک کند.کافی است عبارت magnifier را در ویندوز ۷ یا ۸ جستجو و اجرا کنید.

God Mode ویندوز

آنهایی که اهل بازی باشند معنی God Mode را خوب می فهمند.در بازی های کامپیوتری ، God Mode کد تقلبی است که با وارد شدن آن شما ضد گلوله می شوید و مهمات بی نهایت می گیرید.شاید بانمک باشد بدانید که ویندوز هم God Mode دارد.کافی است یک فولدر ایجاد کنید و نام آن را به شکلی که در انتها می آید ، تغییر دهید و آبراکادابرا! داخل این فولدر ۲۷۰ آیکون که معرف تقریبا تمامی تنظیمات ویندوز شما هستند پیدا خواهد کرد.

God Mode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

مایکروسافت ویندوز 7

مایکروسافت ویندوز ۷

Wallpaper های مخفی در ویندوز ۷

زمانی که ویندوز ۷ را نصب می کنید ویندوز برحسب محل ور زبان انتخابی شما مجموعه متفاوتی از Wallpaper های پیش فرض را برای شما نصب می کند اما از آنجا که بیشتر ما از استاندارد انگلیسی هنگام نصب استفاده می کنیم ، این تصاویر دیده نمی شوند. برای پیدا کردن Wallpaper های مخفی ویندوز کافی است به آدرس زیر مراجعه کنید.در این آدرس مجموعه ای از پوشه های محتوی عکس هر کشور وجود دارد.برای فعال کردن شان هم کافی است روی فایل موجود در پوشه Theme هر کدام دابل کلیک کنید.توجه داشته باشید که اگر درایور ویندوز شما C نیست نام درایو مربوطه را در آدرس جایگزین کنید.

C:\Windows\Globalization\MCT

روشن کردن کامپیوتر در ساعتی معین

برای این کار هنگام روشن کردن کامیپوتر با زدن کلید Delete قبل از مشاهده صفحه لودینگ ویندوز وارد تنظیمات بایوس شوید.سپس سربرگ Power Management را انتخاب و گزینه Power Up Control را در آن بیابید. در اینجا گزینه Automatic PowerUp را روی Everyday تنظیم کنید و بعد در Time Alarm ساعت مدنظرتان را تعیین و تا سیستم شما هر روز سرساعت مشخصی روشن شود.به خاطر داشته باشید که حتما هنگام خروج از بایوس تنظیمات را Save کنید.

خاموش شدن کامپیوتر در ساعتی معین

برای این کار کافی است دستور Shutdown/S/Txx را در نوار Search استارت وارد کنید تا کامپیوتر شما در زمان مدنظر خاموش شود.توجه کنید که جای xx مدت زمانی که میخواهید پس از آن کامپیوتر خاموش شود به ثانیه بنویسید.با این روش کامپیوتر در هر شرایطی پس از تمام شدن مدت وارد شده خاموش خواهد شد.

خاموش کردن سریع کامپیوتر

اگر می خواهید تنها با یک کلیک و در کمترین زمان ممکن ، Notepad را باز کنید و دستور زیر را در آن وارد و سپس تحت نام Drive check.bat روی دسکتاپ ذخیره کنید.اکنون با دابل کلیک رو این فایل سیستم شما سریعا خاموش خواهد شد.

Shutdown/r/t00 Echo y l chkdsk c:/f

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *