ویندوز ۱۰ قابلیت همگام سازی برنامه ها با دستگاه را ندارد

tablighat

ویندوز ۱۰ قابلیت همگام سازی برنامه ها با دستگاه در منوی صفحه ی استارت ندارد

ویندوز 10

ویندوز ۱۰

مایکروسافت تا ۷ روز دیگر ویندوز جدید خود ، ویندوز ۱۰ را عرضه می کند.طبق برنامه های اعلام شده این شرکت ، تا ماه های آینده قرار است بروز رسانی های جدیدی از سیستم عامل خود را منتشر می کند.اگر چه ویندوز ۱۰ قرار است با ویژگی های بسیار جدیدی عرضه شود اما با این حال برخی ویژگی هایی که بسیاری از کاربران ویندوز ۸ و ۸٫۱ به آن ها علاقه مند بودند شاید در این نسخه یافت نشود.

یکی از آن ویژگی هایی که مایکروسافت آن را حذف کرده است ، قابلیت همگام سازی برنامه ها با صفحه استارت ویندوز در دستگاه شما است. همان طور که میدانید ، منوی استارت ویندوز ۱۰ بر پایه XAML برنامه نویسی شده است ، که توسط APIs های جدید نیز پشتیبانی میشود که یکی از عمده دلایل حذف ویژگی همگام سازی برنامه ها با منوی استارت این بوده است. طبق بیانیه وب سایت WinSuperSite ، که با سخنگوی شرکت مایکروسافت مصاحبه ای داشتند ، این خبر را تایید کرده اند که در Windows 10 قابلیت همگام سازی برنامه ها با منوی استارت وجود ندارد و در ادامه گفت :

با در نظر گرفتن مشتریان ویندوز ۸٫۱ و برخی نظرات کاربران ویندوز ۱۰ به این موضوع پی بردیم که اکثر کاربران و مشتریان ما به دلخواه دوست دارند در زمینه منوی استارت شخصی سازی داشته باشند. با فروشگاه جدید ویندوز ، تمامی برنامه های ویندوز قابلیت پشتیبانی تمام دستگاه ها را دارا می باشند.این بدان معناست که مشتریان ما میتوانند برنامه های دلخواه و تنظیمات دلخواه خود را در صفحه استارت خود به صورت شخصی سازی ایجاد کنند.

همانطور که مایکروسافت گفت ، این ویژگی دیگر در ویندوز ۱۰ وجود نخواهد داشت و این امر ممکن است باعث شود در برخی از دستگاه ها با منوی های استارت مختلفی با چیدمان و سایز های بدی مواجه شویم.برای مثال اگر شما تبلت ۱۰ اینچی داشته باشید و سپس پس از مدتی سایز صفحه آن را به ۱۲ اینچی تغییر دهید در آینده ، شاید منوی استارت جلوه ی بدی در صفحه نمایش بزرگ تر داشته باشد. باید صادقانه بگوییم ، این جزو مشکلات اساسی به حساب نمی آید اما باید شرکت مایکروسافت در این زمینه منوی آپشنی به عنوان فعال و غیر فعال کردن این ویژگی قرار دهد. نظر شما راجب این تصمیم مایکروسافت چیست ؟ آیا حذف ویژگی همگام سازی صفحه منوی استارت کار درستی است که شرکت مایکروسافت آن را انجام داده ؟ در بخش دیدگاه زیر نظرات خود را بیان کنید.

microsoft-news

tablighat

Omid Ka

به طراحی وب و همچنین کار با سیستم مدیریت های مختلف علاقه مندم و همچنین در زمینه اخبار فناوری و تکنولوژی در خدمت دوستداران پی سی دراپ هستم :-)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *